Öndeş, "Çiftçi ve üreticilerimiz yalnız değil"   

Öndeş, "Çiftçi ve üreticilerimiz yalnız değil"   

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, üreticiyi tek bir çatı altında birleştirmek amacıyla kurduğu GERKOOP ile ilgili toplantı gerçekleştirdi. Öndeş, "Çiftçi ve üreticilerimiz yalnız değil. Biz varız" dedi. 

A+A-

KIYMET SARIYILDIZ- Öndeş, önderliğinde Germencik Belediyesi Bardakçı Kahvesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya ilçe genelinde faaliyet gösteren tarımsal kalkınma kooperatifi başkanları, muhtarlar, meclis üyeleri ve büyükşehir belediyesi yetkilileri katıldı. Gerçekleştirilen istişare toplantısında karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunularak GERKOOP ile ilgili önemli konular konuşuldu. GERKOOP istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş “Pandemi süreci müddetince vatandaşlarımızın sağlığını korumak için ağırlığımızı Koronavirüs ile ilgili tedbirlere verdik ve ister istemez GERKOOP ile ilgili çalışmalarımıza ara vermek durumunda kaldık. Bugün normalleşme süreci ile birlikte kaldığımız yerden devam ediyor, arayı kapatmak için daha hızlı çalışıyoruz. Bu çerçevede üreticilerimizin haklarını korumak, onların madden ve manen huzur ve refahını sağlamak için GERKOOP’u kurduk. Tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlayan, dünya incir üretiminde birinci sırada yer alan bir ilçeyiz. Zeytin yağımızın kalitesi ortada. En önemlisi de süt üretiminde 50 tonun üzerinde bir rakamla bu alandaki pazarın gözdesi durumundayız. Ancak üreticilerimizin çoğunluğu münferit hareket ettiğinden, dolayısı ile yalnız kaldığından firma ve tüccarlara boyun eğmek zorunda kalıyorlar. Buna dur demek için Üreticinin haklarının korunacağı, gücüne güç katacağı bir yapı olacak olan GERKOOP’u kurduk” dedi.

“TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFLERİMİZ BU İŞİN LOKOMOTİFİ OLACAK”
Üreticileri her zaman destekleyeceklerini belirten Öndeş, bu işi çok ciddiye aldıklarını ifade etti. Bu konuda kooperatiflere büyük işler düştüğünü kaydeden Öndeş, “Biz üreticiden tarafız, emeğin, alın terinin, bir ineği olan teyzemizin sütün tek bir damlasını bile feda etmeye razı gelmeyiz. Bu bilinç ve hassasiyetle çalışıyoruz. İşte tam bu noktada üreticilerimizin oluşturduğu tarımsal kalkınma kooperatiflerimiz, bu emeğin korunması yani kendi huzur ve mutlulukları için daha çok çalışacak ve bu işin lokomotifi olacaklar. Süreç çetin ve zor ancak organize bir çalışma ve iş birliği ile başarı kaçınılmaz. Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Ben siyaset gütmeyen sadece ama sadece memlekete ve millete hizmet odaklı birisiyim. Bu ilke ışığında halkın menfaatine ne gerekiyorsa yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim” diye konuştu. 

ÖNDEŞ’İN YONCA DESTEĞİ SÜRÜYOR 
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile çalışma yaptıklarını dile getiren  Belediye Başkanı Öndeş, “Pilot bölge olarak belirlenen Reisköy’de gerçekleştirilen ikinci yonca hasadının ardından uygun fiyatlı yonca desteği sürüyor. Çiftçi ve üreticimizin her zaman destekçisiyiz ve olmaya devam edeceğiz “ dedi.
  


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.