(TÜRKER KOCAKAHYA) TFF 3. Lig 1. Grup takımlarından Nazilli Belediyespor, Çarşamba günü play-off ikinci maçında Ergene Velimeşespor maçı öncesi iftar yemeğinde bir araya geldi. Tazen Restaurant’ta gerçekleştirilen iftara Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Kulüp Başkanı Özgen Türker, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcıları Kadir Mutlu ve Mert Öreroğlu, teknik heyet ve futbolcular katıldı. Teknik ekip ve futbolculara güvendiğini dile getiren Kaymakam Küçük, “Sizlere inancımız tamdır. İlk karşılaşmada yaşadığımız kazanın tekrarının yaşanmayacağını düşünüyorum. İçinizde geçmiş kariyeri çok iyi olan ve gelecek kariyerinde çok iyi olacak olan futbolcu arkadaşlarımız var” dedi.

“ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERDİK”
Bugüne kadar ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini dile getiren Küçük, Yeni Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve yardımcısı Kadir Mutlu’nun özverili ve tutarlı bir şekilde görev yaptıklarını dile getirdi. Maçta en güzel cevabı oyuncuların vereceğini belirten Küçük, Teknik Direktör Ahmet Yavuz’a, yardımcı antrenörlere ve ekibe teşekkür ederek, “Sezon başından beri herkes sizlerle özveriyle çalıştı, emek sarf etti. Takımımızın almış olduğu her puan, attığı her gol, kazandığı her maç helaldir. Her maça çıkıp aslanlar gibi mücadele ettiniz. Çarşamba günü oynanacak olan karşılaşmada da sizin nasıl futbolcular olduğunuzu, nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu, nasıl bir duruşunuz olduğunu herkese göstermeniz gerekiyor dedi. Nazilli ekibine, ‘Biz hepinizi seviyor ve sizlere güveniyoruz’ diye seslenen Küçük, “Çarşamba günüde sahada herkese en güzel cevabı vereceğinize inancım tam” dedi.

“NAZİLLİ, SPORU SEVEN BİR YER”
Takıma inandıklarını ve güvendiklerini ancak ilk maçta takımın sezondaki en kötü futbolu oynadığı karşılaşma olduğunu dile getiren Mutlu ise, “Futboldan az biraz bilgimiz var ise eğer Çarşamba günü oynanacak 2. karşılaşma bizim açımızdan 3 de olur 4 de olur 5 de olur. Ama önce motivasyon lazım, önce inanmak lazım. Sezonu şampiyon takımın oyuncusu olarak bitirmek var. Herkesin geleceğine önemli bir katkı sağlayacak bu durumu değerlendirmelisiniz. Koskoca sezonu buraya kadar getirip 1 mağlubiyetle elenmek hiç de iyi bir durum değil. Bunu hak etmiyorsunuz. İyi geçen bir sezonun ardından bu maçı kaybetmek hiçbir anlam ifade etmiyor. Bu maçı alıp finale gitmeliyiz. Nazilli, sporu seven bir yer, Nazilli spor halkımız için vazgeçilmez bir oluşum” diye konuştu.


“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”
Başkan Kürşat Engin Özcan başta olmak üzere Nazilli’yi seven herkesin hiçbir zaman kulübü sahipsiz bırakmayacağını dile getiren Mutlu, “ Beraber olduğumuz bu güne kadar maddi manevi desteğimiz devam etti ve önümüzdeki süreçte de devam edecek. Çarşamba günü kazanmakta var kaybetmekte var biz sizlere sonuna kadar güveniyoruz. Karşılaşma ne olursa olsun önümüzdeki yıl takımımızı bozmadan takviyelerle devam etmek istiyoruz. Takımda çok farklı arkadaşlığınız çok iyi bir birlikteliğiniz var. Bu arkadaşlık ve beraberliğin ise ben Çarşamba günü sahaya da yansıyacağını düşünüyorum. Sizlere inanan güvenen finale adımızı yazdırıp bir üst lige çıkacağımızı düşünen birçok insan var ancak onların değil bizim inanmamız lazım. Biz sizleri mutlu etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizden de önümüzdeki 90 dakikanın finalini yapmanızı bizi mutlu etmenizi istiyoruz” dedi.

“KÖTÜ OYNAMA HAKKIMIZI KULLANDIK”
Sezonun kötü oynama hakkını ilk maçta kullandıklarını ifade eden Kulüp Başkanı Türker ise “Çarşamba günü biz onları yenecek güçteyiz ve sizlere inancımız tam. Bunu geçen günde söyledim yine söylüyorum bunu kimse unutmamalı biz buraya Görkem’in kaçırdığı penaltı ile değil attığı gollerle geldik, Polat’ın kırmızı kart görmesi ile değil. Hepimizin gelmiş olduğumuz bu yere kadar büyük katkısı var. Ben canı yürekten inanıyorum sizlere güveniyorum. Biz tam konsantrasyonla sahaya çıktığımızda, saha içinde herkes birbirine yardımcı olursa, mücadele edersek finale kalacağımıza inanıyorum. Bugüne kadar çok emek verdiniz. Evet, biz bir maçla elenecek takım değiliz. Belki dünyanın sonu değil ama bugüne kadar yapmış olduğunuz her şey ile sonuna kadar şampiyonluğu hak ediyorsunuz” diye konuştu.

“FİNAL ÖNCESİ 90 DAKİKAMIZ VAR”
Teknik Direktör Yavuz ise, başta Kaymakam Küçük olmak üzere herkese teşekkür ederken, “Daha önümüzde final öncesi 90 dakikamız var. Play-Off süreci Velimeşe de değil Nazilli de bitecek. Bununda nasıl biteceğini futbolcu kardeşlerim hepimize Çarşamba günü saat 16.00’da gösterecekler. Ben onlara sonuna kadar güveniyorum” dedi. Futbolcular adına konuşan Kaptan Zafer Özden ise, “Bugün gerçekleştirilen bu birliktelik için herkese teşekkür ederiz. Bizim iyi bir takım olduğumuzu herkes biliyor bu camiada. Yeter ki inanalım. Verdiğimiz emekler boşa gitmesin. Bize pes etmek yakışmaz. Allah’ın izniyle de inanıyorum yapmamız gerekenin farkındayız ve bunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

onemli-mac-oncesi-iftar-morali-106437-5b946c34c8505809e46c2de26c2b1414.jpgonemli-mac-oncesi-iftar-morali-106437-46a2420e946a26dadeccdc378815e52f.jpgonemli-mac-oncesi-iftar-morali-106437-a8e9eda04a1458a9ce6037c7c29dda5c.jpgonemli-mac-oncesi-iftar-morali-106437-737d9446ac50c32e5f2b885fbaeceefa.jpg

Kaynak: Haber Merkezi