(ŞERMİN ÇOLAK) Açılışta konuşan Aydın Büyükşehir Başkanı Özlem Çerçioğlu, AK Partili Mustafa Savaş’a yüklendi. Çerçioğlu, “Onlarda sadece ‘yapacağız, edeceğiz’ var ama icraat yok” dedi.
Millet İttifakı Efeler Belediye Başkanı ortak adayı CHP’li Mehmet Fatih Atay’ın Güzelhisar Mahallesindeki seçim bürosu açılışı yapıldı. Açılışa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, İl Başkanları, İlçe Başkanları, Gençlik Kolları, CHP’li ve İYİ Partili seçmenler katıldı.
“ONLARIN PETEĞİNDE BAL YOK”
Cumhur ittifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ı eleştiren Çerçioğlu, Savaş’ın sosyal belediyecilikten anlamadığını iddia etti.
Savaş’a bir kez daha ‘Bal yapmayan arı’ diye seslenen Çerçioğlu, “Onların peteğinde bal yok. Onlarda sadece ‘yapacağız, edeceğiz’ var ama icraat yok. Muğla yolu üzerindeki avuç kadar 112 binasını 7 yıldır tamamlayıp açamadılar. 100 milyon liraya kamulaştırdığımız Aydın Tekstil Alanı'nı bugün almamış olsaydık, bugün orası ya AVM ya da yüksek katlı apartmanlar olacaktı. 177 dönümlük bu arazide Aydın halkının istediği yeşil alanın çalışmaları 2 ay önce başladı. Önümüzdeki günlerde de temel atma ve restorasyon çalışmalarını inşallah yapacağız. Benim için bu proje çok önemli. Bin tane çam ağcının olduğu bu alana biz de bin tane daha çam ağacı dikerek burayı Aydın’da yaşayan insanların nefes alabileceği, spor yapabileceği bir alan haline getirdik. Ama onlara kalsa buralar kesin satılırdı. Onların belediyecilik anlayışı ile bizim belediyecilik anlayışımız arasında 180 derece fark var. Biz sosyal belediyeciliği uygularız onlar ise uygulamaz. Biz fakir fukara, garip gurabanın her zaman yanında olduk, yanında da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“LOGO BENİM KALBİMDE”
Kendisine yönetilen logo kullanmadığına yönelik eleştirilere de değinen Başkan Çerçioğlu, “Bizler Millet İttifakı'nın adaylarıyız. Bana CHP logosu kullanmıyor diyen zat. Sana ne? O logo benim kalbimde. Ben koltuk için koltuğu terk edenlerden değilim. Ben Aydın halkına hizmet için buradayım. İYİ Partili kardeşlerimizle daha güçlü olacağız. Birlikte iyi bir Aydın için çalışacağız” dedi.

VAATLERİNİ SIRALADI
Efeler adayı Fatih Atay ise, seçim bürosunun halkın sorunlarının konuşulup çözüldüğü bir yer olacağını söyledi. Atay, “Efeler Belediye Başkanı olarak seçildiğim zaman geleceğimiz olan çocuklarımız için her mahallede bir kreş yaptıracağım, bilim ve tabiat parkları yapacağım. Aydın’da kapalı Pazar yeri olmayan mahalle olmayacak. Bugün olduğu gibi geçmişte de bizi hiç yalnız bırakmadınız. Hepinize şimdiki ve gelecekteki destekleriniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

onlarda-icraat-yok-92266-06cf83c25c71a3e710ed642fffa630b0.jpgonlarda-icraat-yok-92266-f4e17d2d554b7e033439031b1ecc0a86.jpgonlarda-icraat-yok-92266-46e9fb35a659211b729c2231eedd7da8.jpgonlarda-icraat-yok-92266-f69858eebb490c40d375eb390a547af9.jpg


Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK