Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığının yürütmüş olduğu soruşturma kapsamında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kuşadası'nda nitelikli yağma suçuna karışan ve organize suç örgütü kurduğu tespit edilen şüpheliler hakkında geniş çaplı inceleme başlattı.

Yapılan titiz çalışmalar sonucunda KOM ekipleri, 8 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu A.E., A.E., O.E., O.E., C.B. S.S., A.E. ve A.S. isimli 8 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 tabanca, 110 tane mermi ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 4960 Euro ele geçirildi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında Kuşadası Adliyesine sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkemede 8 şüpheliden 6’sı ‘Organize Suç Örgütü Kurmak, silahla yapma, işyeri kurşunlama ve birden fazla kişiyi tehdit etme’ suçlarından tutuklanarak ceza evine gönderildi. 2 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT