(HABER MERKEZİ) Açılışa ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Fahriye Tosun, hastane yönetimi, öğretim üyeleri ve TED Ege Koleji öğrencileri katıldı.

"HİZMET EDECEĞİZ"
Açılıştan konuşan Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hatice Aksu, “Sekizinci yılımızda bizim için çok değerli olan Otizm Erken Tanı Merkezi ve Bebek Ruh Sağlığını Polikliniği’ni Ana Bilim Dalımıza kazandırmış olduk. Üniversite olarak otizm erken tanısıyla ilgili Aydın halkına hizmet etme amacındayız.” dedi.

"EMEK VERDİK"
Aksu sözlerini şöyle sürdürdü, “Her 58 çocuktan biri otizm hastası olarak dünyaya gelmektedir. Bu sıklıkla mücadele ederken erken tanı adına Aydın’da yaşayan çocuklara bu fırsatı sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Ana Bilim Dalımızda takipli olan 450-500 otizm tanılı çocuk var ve geç tanı konulması durumunda yaşanan çaresizliği çok iyi biliyoruz. O çaresizliği daha az yaşamak, mutluluklara daha fazla şahit olmak için Merkezimize emek verdik.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Fahriye Tosun da Merkezin Aydın halkı ve çocuklar için hayırlı olmasını dileyerek Erken Teşhis ve Erken Tanı Merkezi’ni önemsediklerini belirtti. Kurdele kesiminin ardından, Otizm Tanı Merkezi ve Poliklinik odaları gezildi.

otizm-erken-tani-merkezi-acildi-102051-a67185757a0c2a76911c0c13cebead0e.jpgotizm-erken-tani-merkezi-acildi-102051-ff13385b34cb1559b02ae7ac79c84271.jpg


Kaynak: HABER MERKEZİ