TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Oynanacak 9 kritik maç

Nazilli Belediyespor sezona şampiyonluk hedefiyle başladı. Kadro bu doğrultuda kurulurken alınan sonuçlar da takımın bu hedefe odaklanmasını sağladı. Bir dönem liderlik koltuğuna oturan Nazilli ekibinde son dönemde ise ciddi kayıplar yaşadı. Son 4 maçta 2 mağlubiyet 1 beraberlik alan Siyah İnciler, bir kez kazandı. 7 puan kaybeden Nazilli ekibi için ligde 9 maç kaldı. 

Bugün oynanacak Tokatspor maçıyla başlayacak olan süreçte 9 maça çıkılacak. Lider Belediye Kütahyaspor’un 4 puan, ikinci sıradaki 
Fethiyespor’un  ise 1 puan gerisinde bulunan Nazilli ekibi için bu 9 maç çok önemli ancak burada dikkat edilecek konu Nazilli’nin liderlik hesapları için rakiplerin de puan kaybetmesi gerektiği. Çünkü lider Kütahya ekibi maç eksiğine rağmen ligde lider bulunuyor ve Nazilli Belediyespor ile arasındaki ikili averajda üstün durumda. 

Tabi tüm ihtimaller ligde şampiyonluk hedefi için geçerli. Bir de play-off’lar olduğunu unutmayalım. Eğer şampiyonluk ihtimali düşer yada kalmazsa bu kez takımın play-off hedefine odaklanması ve planlama yapması lazım. Çünkü liglere baktığımızda play-off’lardan da çıkan çok takım var. Ama şampiyonluk kadar garanti değil. Ligi lider bitirmişseniz başka hiçbir şeyle uğraşmadan üst ligin hazırlıklarını yaparsınız. Ama play-off potasına baktığınızda bir birine yakın performans gösteren takımlar karşılaşıyor. 

Kısacası şampiyonluk hedefi için hala ciddi bir süre var. 9 hafta alınabilecek 27 puandan söz ediyoruz. Hiçbir maçın oynanmadan kazanılamayacağını ligde her takım her takımı da yenebilir yada puan kaybettirebilir. Bu nedenle Tokatspor ile başlayacak seride alınacak her galibiyet hedefe ulaşmada ciddi öneme sahip.

Önceki ve Sonraki Yazılar