(SİMGE ATA) Erim'in destek çağrısına İYİ Partili Başkan Kürşat Engin Özcan kayıtsız kalmadı.
Nazilli’nin önemli bir turizm kapısı olmayı hak eden Mastaura Antik Kenti, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim tarafından sahiplenilmiş, Erim, hafta sonu mesaisini Mastaura'da inceleme yaparak geçirmişti. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Aydın'a geleceğini açıklayan Erim yerel yönetimlerin desteğinin de önemli olduğunu belirtmişti. Milletvekili Erim'e, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'dan destek geldi. Özcan, "Vekilimiz yardımcı olacağını açıkça beyan etti. Biz de elimizden geleni yapacağız" dedi.
"NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ"
Başkan Özcan Nazilli'nin aydınlatılması gereken pek çok tarihi değeri olduğunu belirterek, bu tür çalışmalara duyarsız kalmayacaklarını söyledi. Seçim süreci boyunca Nazilli'deki kaybolan değerleri ortaya çıkarmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Özcan, "Seçimden önce de sosyal hayatımızda takip ettiğimiz bir süreç olan antik kent kazıları için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız" dedi.
TARİHİ, DEVLET İLE BELEDİYE AYDINLATACAK
Kazıların rastgele yapılamayacağını dile getiren Özcan, "Bildiğiniz üzere kazılar yönetmeliklerle düzenlenmiştir. Rastgele hareket etmemiz mümkün değil. Devletimiz ile Nazilli Belediyesi birlikte hareket ettiğinde Mastaura Antik Kenti gibi pek çok değerimiz kültür hayatına kazandırılacaktır. Biz üzerimize düşen ne varsa yardımcı olmaya hazırız. Tabi önce yasal şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu noktada vekilimiz yardımcı olacağını açıkça beyan etti. Biz de elimizden geleni yapacağız.

whatsapp-image-2019-05-19-at-12-52-401-001.jpegwhatsapp-image-2019-05-19-at-12-52-402-001.jpegwhatsapp-image-2019-05-19-at-12-52-40-001.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA