(SİMGE ATA) Siyasette bu tür çıkışların normal olduğunu söyleyen Özcan, "Nazillimiz için birlikte çalışır, birlikte hareket edersek güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz" dedi.

Özcan'ın MHP Nazilli İlçe Başkanlığı yaptığı dönemde Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi olan ve sonrasında Milletvekili seçilen Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından değişen Nazilli Belediyesi yönetimine ilişkin "Nazilli'nin ehil bir ele bırakılması gerekirdi" değerlendirmesinde bulundu. İki dönemdir MHP'li Haluk Alıcık tarafından yönetilen Nazilli Belediyesi'nin başına geçen ve uzun bir dönem Depboylu ile yol yürüyen İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, bu değerlendirmelere karşılık birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
NAZİLLİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRİZ
Başkan Özcan, Depboylu ile birlikte yürüdüğü yolları unutmadığını belirterek, "Deniz hanım sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir insandı. Benim yönetim kurulu üyemdi. Daha sonrasında milletvekili adayı oldu. Beraber çalıştık. Seçilmesinde hasbel kader katkımız vardır. Seçildi ve daha sonra genel başkan yardımcısı oldu. Nazillimiz için hizmetler etmeye çalışan değerli bir hemşerimizdir. Nazillimiz için birlikte çalışır, birlikte hareket edersek güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz" dedi.
"BUNLAR NORMAL İNSAN DAVRANIŞLARI"
Depboylu'nun "Nazilli'nin ehil bir ele bırakılması gerekirdi" söylemine karşılık hiçbir gücenme yaşamadığını dile getiren Özcan, "Vatandaşın seçimine saygı duymak lazım. Vatandaşın tercihidir ve bize gösterilen ilgiden, teveccühten, alakadan ziyadesiyle memnun olduk. Siyasette oluyor böyle şeyler. Söyleniyor, söylenmesi gerekiyor. Bazen zorda kalıyorlar ya da inandıkları şeyi ifade ediyorlar. Beraber çalıştığımız arkadaşlarımız. Hata varsa 'var' yoksa 'yok' diyoruz. Bu söylemleri de normal insan davranışları olarak görüyoruz" dedi.
"BİZ ONLARIN FAYDALI İŞLER YAPACAKLARINA İNANIYORUZ"
"Nazillimizin yetiştirdiği bütün değerlerin birlikte olmasını istiyoruz" diyen Özcan, birlik beraberlik sağlandığı takdirde zor olan şeylerin kolaylaşacağını ifade ederek "Nazillili hemşerilerimizin hangi kademede olurlarsa olsunlar faydalı işler yapacaklarına inanıyoruz" dedi.
DEPBOYLU NE DEMİŞTİ?
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, geçtiğimiz hafta Nazilli'de Ülkü Ocakları ile MHP ilçe yönetiminin düzenlediği iftara katılmış, Nazilli'deki seçim sonuçlarını değerlendirmişti. Depboylu, Nazilli'nin değerli bir olduğunu ifade ederek "Yaptıkları ortaklık sonucu mecbur oldukları işleri yapacaklar. Kendi başlarına bir iş yapabileceklerini sanmıyorum. Elleri kolları bağlanacaktır ve dün inkar ettikleri ortaklıklarının ürünlerini yarın öbür gün yapacakları icraatlarda göreceğiz. Biz iyi bir yönetim olacağı kanaatinde değiliz. Nazilli'nin ehil bir ele bırakılması gerekirdi ama Nazillili seçmenin bu kararına saygı duymak gerekir. İnşallah Nazillimiz için olumsuz şeyler yaşanmaz" sözlerini kaydetmişti.

Kaynak: SİMGE ATA