Özcan ilk vaadini açıkladı

Özcan ilk vaadini açıkladı

Millet İttifakının Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan Nazilli için ilk vaadini açıkladı

A+A-

(SİMGER ATA)  Ev kadınlarının ürettiği ürünlerin kıymetlenmesini ön gören projenin adını NAZ-KOOP olarak açıklayan Özcan, e-ticaret yoluyla dış pazar hedeflerinin de olduğunu söyledi.
Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan'ın vaatleri belli olmaya başladı. Özcan, Nazilli Ticaret Borsasına (NTB) gerçekleştirdiği ziyarette ilk vaadini NAZ-KOOP olarak açıkladı. Kurmak istedikleri kooperatifin, ev kadınlarının el emeği ürünleri ile Nazilli'de para etmeyen ürünlerin değerlendirilmesi noktasında büyük bir kazanç sağlayacağını söyleyen Özcan, NTB Başkanından destek istedi.

"GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRELİM"

Kürşat Engin Özcan CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural ve partililerle beraber NTB'yi ziyaret etti. Borsa Başkanı Nurettin Kırlıoğlu ve yönetimi tarafından karşılanan ittifak üyeleri, borsanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Adayı Özcan burada, Nazilli için kurmak istediği kooperatifi paylaşarak Kırlıoğlu'ndan destek istedi. NAZ-KOOP'un tüccar pazarına girmeyeceğinin altını çizen Özcan, "En kaliteli ürünün satın alınacağı, kadınların üretmiş olduğu ürünlerin yurt dışına pazarlanmasıyla ilgili bir kooperatif olacak. Tüccarın ürettiği ürünün yanı sıra en iyi organik ürünü yurt dışına 'uzun yaşam paketi' adı altında pazarlayalım. Bunu yaparken depolama ve paketleme tesisi ile lojistik merkezine ihtiyacımız olacak. Güçlerimizi birleştirip Nazilli'nin kalkınmasına katkı sağlamayı düşünüyoruz" dedi. 

"NAZİLLİ'NİN 'UZUN YAŞAM PAKETİ' OLSUN"

İYİ Partili Özcan projenin teknik desteği, bilgi ve pazar desteğini kendisinin üstleneceğini ancak denetimden paketlemeye kadar STK ve kurum müdürlüklerine çok iş düşeceğini söyledi. Bu noktada Kırlıoğlu'nun desteğini isteyerek, " Nazilli zaten 'uzun yaşam şehri' ile marka yapmış bir ilçemiz. Bunu yapmak istediğimiz paketle özdeşleştirmemiz çok zor olmayacaktır. Büyükşehirin kurutma tesisleri var. Onlardan da destek gelirse yapılamaz mı? Sizin, ticaret odamızın, il sağlık müdürlüğümüzün, ilçe sağlık müdürlüğümüzün yanında olmasını istiyoruz. Bunu beraber yapalım" şeklinde konuştu.

"NAZİLLİ İÇİN İYİ OLAN HER ŞEYE VARIZ"

Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, Özcan'ın anlattığı haliyle projenin gerçekleşmesinin çok zor olduğunu söyledi. Projede yer alması planlanan ürünlerin birkaç kalemde sınırlanması gerektiğini örneklerle anlatan Kırlıoğlu, "Üretim aşamasını ve pazarlamayı çok iyi bildiğimiz için 'olmaz' derim. Bizim işletmecilerimiz bunları kendileri zor yapıyor. Bütün Nazilli'yi kapsayacak diyorsunuz. Örneğin TARİŞ gibi incir, üzüm, zeytinde kalmayarak ürün yelpazenizi de geniş tutacaksanız çok zor olur. Ev kadınlarını belediye desteklerse, garanti verirse olabilir. Nazilli butik çalışan, küçük tarımı olan bir ilçe. Buradan yola çıkarsak olabilir ama bunun dışında ihracata açılmak çok zor" diyerek gerçekçi bir bakış açışı sergiledi.

"SİZ BAŞLAYIN BİZ DESTEKLERİZ"

Özcan'ın, fikirleri değerlendirerek, projenin paydaşlarıyla şekillendirileceğini aktarması üzerine Kırlıoğlu, "Siz başlayın biz destekleriz" dedi. Kırlıoğlu, "Nazilli kazanacaksa büyükşehir ve ilçe belediyesi de buna destek verecekse varız. Nazilli için iyi olan her şeye varız" sözleriyle de kendisine düşeni yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
NAZ-KOOP NEDİR?
Peki Millet İttifakı'nın Nazilli Adayı Özcan tarafından açıklanan NAZ-KOOP projesinin detaylarında neler yer alıyor?
Proje bütün ev kadınlarının kooperatife üye olmasını öngörüyor. Sermaye desteğinin paydaşları olarak belirlenen Nazilli Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Borsası'ndan alınması planlanıyor. Temel amacı kadınlar için profesyonel bir üretim tesisi hazırlayarak, evlerde üretilen ürünleri tek çatı altında toplamak. Öte yandan kooperatiflerde tüzel kişilikten kaynaklanan avantajların kullanılmasıyla şirket özelliği kazanacak Kooperatifin; kadınların emekli olma yollarını açması planlanıyor.

ozcan-ilk-vaadini-acikladi-kadinlar-naz-koop-ile-kazanacak-89864-0b946ba661222f0484f0edca63c4f1cc.jpgozcan-ilk-vaadini-acikladi-kadinlar-naz-koop-ile-kazanacak-89864-60224f9bb736706a74cef886d16b9808.jpgozcan-ilk-vaadini-acikladi-kadinlar-naz-koop-ile-kazanacak-89864-d4d657a5ae2d29e5bd6067a702584ab4.jpg
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.