Özcan, Nazilli için 30 dev proje hazırladı

Özcan, Nazilli için 30 dev proje hazırladı

Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan seçime sayılı günler kala projelerini açıkladı.

A+A-

(SİMGE ATA) Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan seçime sayılı günler kala projelerini açıkladı. Özcan, vaatlerini '30 Dev Proje' başlığı altında 16 sayfalık bir katalog içerisinde derleyerek kamuoyuna duyurdu.

Seçime aylar öncesinden çalışmaya başlayan Nazilli Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, ilçede yapmak istediği projeleri açıkladı. Toplam 30 projeden oluşan katalog kamuoyuna dağıtılmaya başlandı. Projeleri arasında Özcan'ın daha önce de açıkladığı vaatler yer aldı. Bir çoğununsa yeni olduğu gözlendi.

"ŞEHRE ÇAĞ ATLATACAK PROJELER"
Özcan, "Şehre çağ atlatacak" sözüyle nitelendirdiği 30 dev projesini halkın beğenisine şu ifadelerle sundu: "Bu kenti karış karış planladık. Altyapı ve üst yapı sorunlarından, sosyal ve kültürel gelişime, ulaşım ve trafikten, çocuklarımızın eğitimine, spordan, sanata, sosyal hayattan, mimariye, ekonomiden, doğal yaşama Nazillimizi şaha kaldıracağız. Ekibim hazır. Projelerim hazır. Ben hazırım. 31 Mart'ta söz verdiklerimi başarmak, 1 Nisan sabahı tertemiz bir başlangıç yapmak için desteğinizi bekliyorum."

SÜMERBANK YAŞAM PROJESİ
Nazilli'nin tarihine ışık tutan ve en büyük değerleri arasında yerini koruyan Sümerbank, Özcan'ın vaatleri arasında ilk sırayı aldı. Sümerbank Yaşam Projesi tasarlayan Özcan, "Sümerbank tesislerini geleneksel dokusuna uygun, yaşam alanı olarak tasarlayacağız. Çiçek bahçeleri, müzeleri, atölye odaları, dikim alanları, yerden ısıtmalı çim sahaları, tenis kortları, fuar alanları ve daha bir çok restorasyon ve restrüksiyon çalışması ile yenileyeceğiz. Sümerbank'ın sadece anılarımızda değil, bugün de yaşamasını sağlayacağız" dedi.

YER ALTI OTOPARKI
Özcan'ın projeleri arasında trafik ve otopark sorununa yönelik olanlar da dikkati çekti. Özcan, bu bakımdan İstasyon Meydanını modern bir proje ile yenileyerek meydanın altına 300 araç kapasiteli otopark inşa etmeyi vaat etti. Ulaşım açısından önem teşkil eden diğer bir proje de Çevre Yolu oldu. İsabeyli ile Mergen Çayı doğusu arasına, 12 kilometre uzunluğunda yeni bir çevre yolu açmayı planlayan Özcan, bu yolun Nazilli’nin merkez trafik yoğunluğuna alternatif bir yol olacağını kaydetti.

KENT MEYDANI
İlçede halihazırda tüm fonksiyonlarıyla bir meydan olmaması Özcan'ın vaatleri arasına girdi. Özcan, ilçeye kazandırmak istediği Kent Meydanını 23 Nisan Parkı ile Atatürk Parkı'nı birleştirerek yapmak istiyor. Trafiği döner battı çıktı ile yer altına almayı planlayan Özcan, Kent Meydanda amfi tiyatro, çocuk oyun alanları, kaykay pisti, kum saha, mini golf ve benzeri eğlence mekanlarına yer vermek istiyor.

YEREL ÜRÜNLER SİTESİ 
Özcan'ın yeni iş sahaları ve istihdama yönelik projeleri de hazırlanan katalogda yerini aldı. 10 bin kişiye istihdam sağlayacak olan ve daha önce de açıkladığı NAZ-KOOP Projesi özellikle ev kadınlarını ilgilendiriyor. Bunun yanı sıra Özcan, özel sektöre katma değer sağlayacak 'Yerel Ürünler Projesi' geliştirdi. Projenin içerisinde incir, kestane ve benzeri ürünleri pazarlayan yereldeki özel sektör firmaları için soğuk hava depoları ve mal sevkiyatının yapılacağı yerel ürünler hali bulunması planlanıyor. 

AQUAPARK VE YAPAY SAHİL
Özcan'ın projeleri arasında en çok dikkati çeken sosyal yaşam ile spor ve sporcu için hazırlanan projeler oldu. 'Sosyal yaşam için' başlığı altında Nazilli'ye; Aquapark, 40 Wİ-Fİ noktası, Oyun Sokakları, her mahalleye kreş, bisiklet ve yürüyüş yolları projeleri yer aldı. Özcan, Oyun Sokakları Projesiyle her geçen gün artan yapılaşmaya karşın çocuklara oyun yeri açmayı hedefliyor. Her mahallede bir sokağı trafiğe kapatmayı vaat eden Özcan, belediye eğitmenleri gözetiminde çocukların sokakta zaman geçirmesinin yolunu açacak.

Öte yandan Nazilli'de şimdiye dek yapılmamış su parkı da Özcan'ın vaatleri arasında. Aşağı Nazilli bölgesinde 100 dönümlük bir alana Aquapark ve yapay sahil düzenlemesi kurmayı planlayan Özcan, buranın yaz aylarında turizm çekim merkezi olacağını ifade etti.

Bunların yanı sıra Özcan, 'üretim için' ve 'Nazilli için' başlığı altında pek çok vaadinin detaylarını paylaştı. Her birini, Nazilli'nin çehresini değiştirmeye yönelik projeler olarak nitelendiren Özcan'ın diğer projeleri ise şu şekilde: Yeni Belediye Binası, Yeni Otogar, Aşağı Nazilli'ye Doğalgaz, sembolik bedelle fabrika arazi tahsisi, Sanayi esnafına güneş paneli desteği, Amatör Spor Kulüplerine Destek, Nazilli Arena Kapalı Spor Salonu, Yeni Dokusuyla Uzun Çarşı, Yürüyen Merdivenli Alt Geçit ve Üst Geçitler, Köy Konakları, Pati Kulübeleri ve Gezici Veterinerlik Hizmeti, Sivil Toplum Merkezi, Ahmet Şensan Kültür Merkezi, Yeni Sümer Kampüsü, Pınarbaşı Doğal Yaşam Parkı ve Mesire Alanı, Sağlık ve Uzun Yaşam Köyü (NAZ-KÖY), Kurban Kesim Merkezi, E-Belediye, Engelsiz Nazilli.

İşte Özcan'ın vaatleri ve ayrıntıları;

whatsapp-image-2019-03-18-at-13-02-58.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-02-59-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-02-59-2.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-02-59-3.jpeg

whatsapp-image-2019-03-18-at-13-02-59-4.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-02-59.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-00-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-00.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-01-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-01-2.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-01.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-02-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-02.jpegwhatsapp-image-2019-03-18-at-13-03-02-2.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum