Özdağ; Türkiye Yunan adalarına turizmi durdursun

Özdağ; Türkiye Yunan adalarına turizmi durdursun

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin ilk kongresi için geldiği Aydın’da Atatürk Büstüne Çelenk sunarak şehitler anıtına karanfil bıraktı. 

BURHAN CEYHAN - Özdağ burada yaptığı açıklamada, “Eşek adası ve yanındaki adalar Aydın’a bağlı adalardır. Aydın Valisi geçmiş dönemde Sahil Güvenlik botuyla bu adalara gitmek istediği zaman komutan götüremeyeceğini ve adaların Yunan işgali altında olduğunu söylüyor. İşgali asla kabul etmiyoruz. Hükümete de önerimiz derhal Yunan adalarına Türkiye’den turizmi durdursun. Turizm Bakanının şirketi Yunan adalarına turist götürüyor. Sonra da Yunanistan’la aramızda sorun var deniyor. Hadi canım sende” dedi. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İl Başkanı Ercan Arslan ve Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sabah bir restoranda kahvaltı sonrasında büyük baş hayvan çiftliğini gezdi. Özdağ, çiftlik hakkında sahibi Kaya Özcan’dan bilgi aldı. Özdağ ve beraberindekiler daha sonra Çeştepe Alevi Kültür Vakfı’nı ziyaret etti.  Alevi Kültür Vakfı Başkanı Rıza Akdeniz ve beraberindekilerin karşıladığı Özdağ burada bir süre sohbet ederek partisine destek istedi. Ümit Özdağ, Aydın Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Efe’ler le birlikte çelenk Sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Abide Meydan’ındaki şehitliğe ve Yörük Ali Efe heykeli önüne karanfil bırakıldı. Şehit ve Gaziler Derneği ziyareti sonrasında Zafer Partisi İl Binasının açılışını yapan Özdağ burada gazetecilere açıklamada bulundu. 


“SOYLU VE VALİ HESAP VERECEK”
Ümit Özdağ, Hatay’a girmesini engelleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hatay Valisini de eleştirerek, “Engelleme anayasanın ihlal edilmesiyle Süleyman Soylu‘nun emriyle gerçekleşti. Valinin bu emri yerine getirmek istediğini çok düşünmüyorum. Çünkü 20 telefon konuşması olmuş ve vali bunu yapmayalım, yanlış oluyor diyor. Ama Soylu’nun baskısıyla uygulama devam etti. Ancak Soylu’da gördü ki Türk Halkının büyük bir desteği Zafer Partisi’nin arkasındadır.  İzmir’den insanlar yola çıkmaya başladılar. Ancak daha sonra geri adım attılar. Geri adım atmaları bir bakıma hayırlı oldu. Hesabını Süleyman Soylu da vali de anayasa ihlali suçlamasıyla önümüzdeki dönem hesap verecekler” dedi.


“YUNAN ADALARI AYDIN’A BAĞLI”
Özdağ Yunan işgali altında bulunan birçok adanın Aydın’a bağlı olduğuna vurgu yaparak, “Eşek adası ve yanındaki adalar Aydın’a bağlı adalardır. Aydın Valisi geçmiş dönemde Sahil Güvenlik botuyla bu adalara gitmek istediği zaman komutan götüremeyeceğini ve adaların Yunan işgali altında olduğunu söylüyor. Bizim bu adalarla ilgili bir projemiz ve çalışmamız var. Bunu şimdi açıklamamayı tercih ediyorum. Ama fiili durumu ve işgali asla kabul etmiyoruz. Hükümete de önerimiz derhal Yunan adalarına Türkiye’den turizmi durdursunlar. Ayrıca bu adalardan Türkiye’ye seyahat ve gıda temini de durdursunlar. Yoksa bizim Yunanistan’la sorunumuz var diye masal anlatmasınlar. Turizm Bakanının şirketi Yunan adalarına turist götürüyor. Sonra da Yunanistan’la aramızda sorun var deniyor. Hadi canım sende” diye konuştu.  


“SANDIKTA SURİYELİLERİ GÖREN ZAFER PARTİSİNE OY ATACAK”
Suriyelilerin Türkiye için büyük zarar olduğuna da vurgu yapan Özdağ, “Ekonomik yaşam, sokaklarımız güvensizleşti. Çeteler oluşuyor. Sonuçta Türkiye’de iç savaş çıkacak. Yüzde kaç ihtimal, yüzde 100 ihtimal ama mesele ne zaman olacağı. Biz şu anda 8’inci parti olduğumuzu biliyoruz. Yükselme trendimiz devam ediyor. Öyle bir sonuç alacağız ki Türkiye çok şaşıracak. Dünyanın şaşıracağını düşünmüyorum. Çünkü ülkede yüzde bir sığınmacı olduğu zaman iktidarın oyu yüzde 1,2 düşüyor.  Türkiye’de sığınmacı yüzde 10’dur. İktidarın oyu bu meseleden dolayı yüzde 12 düşer. Seçim günü sandıklar açıldığında Türkiye çok şaşıracak. Sabahleyin değişik partilere oy vermek için evden çıkanlar sandık başına vardıklarında sandığa giden Suriyelileri görünce Zafer Partisi’ne oy vereceklerdir” diye ifade etti. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler