"Özlem Hanım benim okul arkadaşım"

"Özlem Hanım benim okul arkadaşım"

Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Haluk Alıcık, Özlem Çerçioğlu ile arasındaki mesafeden, belediyenin borcuna kadar pek çok merak edilen soruyu yanıtladı. 

A+A-

(SİMGE ATA) Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı MHP'li Haluk Alıcık, Hedef Gazetesinin Facebook hesabı üzerinden yayınlanan, Mehmet Ali Cintosun'un hazırlayıp sunduğu 'Özgürce' programına konuk oldu. İzleyenlerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Alıcık, hizmet noktasında Büyükşehire ulaşamadığını öne sürse de "Özlem hanım benim okul arkadaşım. Özlem hanımla bizim derdimiz veya sıkıntımız olamaz ama Nazilli'nin hemşehrisi olarak Nazilli'ye biraz daha farklı baksın isterdim" dedi.
"HAYAL ÜRETMİYORUZ"
Seçime sayılı günler tempo artıran Başkan Alıcık, Hedef Gazetesi'nin yayını için ayırdığı zaman zarfında merak edilenleri yanıtladı. Seçildiği ilk dönemleri hatırlatan Alıcık, o dönemki vaatlerinin tamamını gerçekleştirdiğini, daha fazlasını da yaptığını belirtti.  2019-2024 döneminde kalıcı eserler bırakmak istediğine dikkati çeken Alıcık, Sümer Üniversitesi, Sümer Park Müzesi, Sümer Fuar Alanı ve Organize Sanayi Lojistik Merkezi ile şehrin kalkınacağını ifade etti. Üniversite ile virane binaların ortadan kalkacağını belirten Alıcık, "Oraya güzel binalar yapacağız. Hem tarihi mirasa sahip çıkacağız hem de fuar alanı yapacağız. Sosyal donatılarıyla üniversitenin merkezi olacak. 350 dönüm alandan söz ediyoruz. Üniversitenin köşesine Lojistik Merkezi düşünüyoruz. Hayal üretmiyoruz. Bu projeler hazır ve ihale aşamasında" dedi.

"BU İTTİFAK MEZARA KADAR DEVAM EDECEK"
Seçimden sonra Cumhur İttifakı'nın bozulma ihtimali üzerine mega projelerin aksama olasılığını değerlendiren Alıcık, "Cumhur İttifakı mezara kadar devam edecek olan bir ittifak. Bu ittifakı bozma noktasında kimsenin gücü yetmeyecek. Allah'ın izniyle Mustafa Savaş da kazanacak. Kaldı ki tek başımıza yapabileceğimiz projeler bunlar. Ben devletimizle barışık bir başkanım. Mergen Çayı'nın ihalesi ile Arpaz Kalesi'nin ihalesi yapıldı, Dandalaz Barajı tamamlandı. Bunlar ittifak olmadan yapılan şeyler" şeklinde konuştu.

"BİLBORDLARDA YAZAN RAKAM DEĞİŞTİ"
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun Nazilli'ye hizmet etmediği yönündeki iddiaların sorulması üzerine pek fazla yorum yapmak istemedi. Bir örnek vererek durumu açıklayan Alıcık, "Bilbordlarda ilçeye yapılan yatırım miktarı ilk zamanlarda 34 milyondu. Son 3-4 ayda 70 milyona çıktı. Bununla ilgili diyaloga girmek istemiyorum. Bunun değerlendirmesini halkımıza bırakıyorum. Seçim önce spekülasyon olacağını da duymuştum. Bunlar yapılmaması gereken şeyler. Ben iktidar partisinin yaptıklarına teşekkür eden biri olarak Özlem hanımdan da Nazilli için yaptığımız şeylere teşekkür etmesini beklerdim" değerlendirmesinde bulundu.

"OKUL ARKADAŞIYIZ"
Alıcık'a, her fırsatta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na ulaşamadığı söylemleri de soruldu. Başkan Alıcık, kaçamak cevap verse de, "Siyasetin seçim zamanı bitmesi lazım. Biz Özlem Hanım ile okul arkadaşıyız. Özlem hanımla bizim derdimiz veya sıkıntımız olamaz. Ben böyle bakıyorum olaya. Ama isterdim ki Nazilli'nin hemşerisi olarak Nazilli'ye biraz daha farklı baksın. Mesela şunu isterdim: muhtara geldiğinde bana gelseydi keşke. Bize bir uğrasaydı, beraber gitseydik" ifadelerini kullandı.

"BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY"
Gazeteci Mehmet Ali Cintosun, Başkan Alıcık'a belediyenin borcu üzerine çok fazla konuşulduğunu da hatırlattı. Alıcık, Nazilli Belediyesi'nin yaklaşık 68 milyon borcu olduğunu bunun da büyük çoğunluğunun devlete olan borçlar olduğunu açıkladı. "Bu belediye küçük bir belediye değil, 5 kalemde 5.2 milyon para ödüyoruz. 800 bin lira vergi, 700 bin lira da kredi ödüyoruz. Bekara karı boşamak kolaydır" diyen Alıcık, borçla ilgili sıkıntısı olanlar için bir sonraki dönemde borçsuz teslim edebileceğini söyledi.

"HIRSLARI OLAN BİRİ DEĞİLİM"
Belediye Başkanlığı yapmayı çok sevdiğini vurgulayan Alıcık, en büyük hayalinin vatana hizmet etmek olduğunu belirterek, "Bir gün ülkeye hizmet edeceğim dediğimde 'belediye başkanı olup yöneteceğim' dememiştim. Ben hırsları olan bir adam değilim ve çok net söylüyorum rövanştayken bırakacağım" dedi. 

"HAKKIMI HELAL EDİYORUM"
"Belediye başkanı olmasaydım' dediğiniz oldu mu?" sorusuna ise Alıcık'ın cevabı net oldu: "Bu kadar çok severken 'Belediye başkanı olmasaydım' dediğim olmadı elbette ama bazı durumlarda sıkılıyorum. Hakkımda çıkan haksız haberlere üzülüyorum ama hepsine de hakkımı helal ediyorum. Kendimi şu an enerjik hissediyorum. Bu şehre hizmet etmek ibadet etmek gibi. Böyle bir şehirde başkan olmak onur ve gurur veriyor."

KIZLARI BABASININ YOLUNDAN GİDECEK
Yaklaşık 5 yıldır ailesine çok fazla zaman ayıramadığını açıklayan Alıcık, "Ailem siyaseti sevdiği için serzenişleri olmuyor. Özellikle büyük kızım ileride siyasetin içinde olmak istiyor. Ortanca doktor olmak istiyor. Küçük kızımın da merakı var. Babalarının yolundan gidecekler" dedi. 
Daha pek çok soruya yanıt veren Alıcık, programın ardından Özgürce Program sunucusu gazeteci Mehmet Ali Cintosun ve Hedef Gazetesi İmtiyaz Sahibi Veysel Karahan'a teşekkür etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.