Özmen: 'FETÖ'cü var' diyenin alnını karışlarım

Özmen: 'FETÖ'cü var' diyenin alnını karışlarım

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadıklarını, il teşkilatı ve yeni kurulacak partiye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT)  Hain darbe girişiminin ardından partninin hainlerden temizlendiğine değinen Özmen, “Şu anki mevcut AK Parti Aydın İl Teşkilatı yönetiminde FETÖ’cü olduğunu söyleyenin alnını karışlarım” dedi.

Hain darbe girişiminin gerçekleştiği gece 100 araçla Marmaris’e hareket ettiklerini belirten Özmen, “Üzülerek söylüyorum, Fetullahçı terör örgütü yapısı içerisinde yer alanlarda hala günümüzde bile bir pişmanlık duymuyor” sözleriyle üzüntüsünü ifade etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne tvDen kanalının programına katılan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Milletimizin iradesini ve geleceğini gasp eden bir yapılanma var. Millet olarak biz bununla mücadele etmeye devam edeceğiz.” diyerek tavrını ortaya koydu. 

DÜŞÜNMEDEN YOLA ÇIKTIK
Hain darbe girişiminin gerçekleştiği geceyi anlatan İl Başkanı Özmen, darbe girişimi haberini aldıklarında meydanda toplandıklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden kendilerine Marmaris’e gitme talimatı geldiğini ifade eden Özmen “Aydın’dan yaklaşık 100 araçla, Marmaris’e hareket ettik. Düşünmeden yola çıktık. Sakar Geçidine varmadan o dönem İl Emniyet Müdürümüz Halis Böğürcü, ‘Cumhurbaşkanımız Marmaris’ten havalandı. Dönebilirsiniz bir sıkıntı görünmüyor’ dedi.  O gece İl Emniyet Müdürümüz Cumhurbaşkanın Aydın’a inme ihtimali olduğundan bahsetmişti. Hazırlık yapmanız gerekebilir de demişti. Aradan bir buçuk yıl geçtikten sonra Cumhurbaşkanımız bunu bir televizyon programında dile getirdi. O gece Aydın’da meydanda ciddi bir kalabalık toplanmıştı. Genci, yaşlısı, kadınıyla partisi fark etmeksizin binlerce vatandaş meydana çıktı. Allah razı olsun onlardan” dedi.

27 GECE DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTUK
İl Başkanı Özmen, 15 Temmuz’un Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilmesinin ve bu gecede şehitlerimizin anılması, gazilerimize olan minnetin sunulmasının onur verici olduğunu söyledi. Özmen, “27 gece burada demokrasi nöbetleri tuttuk. Cumhurbaşkanımız bugün bir virgül koyuyoruz nokta değil demişti. Bunun ne kadar doğru olduğunu günden güne yakalanan FETÖ şüphelileriyle görüyoruz. Bu mücadelenin öncelikle zihinlerde yapılması gerekiyor. Milletimizin bu tür sapkın düşüncelere prim vermemesi gerekiyor. Ama üzülerek görüyoruz ki maalesef halen bu yapının içinde olan vatandaşlarda bir pişmanlık görünmüyor. Bunu da üzülerek görüyoruz. Milletimizin iradesini ve geleceğini gasp eden bir yapılanma var. Millet olarak biz bununla mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

O GECE KİMİN NEREDE NE YAPTIĞINI BİLİYORUZ
15 Temmuz’a tiyatro diyenlerin bu işin başarısızlığa uğramasından dolayı memnun olmayanlar olduğunu belirten Özmen, “O gece biz Aydın’da kimlerin nerede nasıl alkış tuttuklarını, bu işten memnun olduklarını, nasıl oynadıklarını hep beraber gördük ve biliyoruz. Biz Türkiye’de milletin iradesine sonuna kadar sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz. Millet sandıkta yapması gerekeni her zaman yapıyor. Eğer iktidar değişikliği gerçekten istiyorlarsa bunun demokratik yöntemlerle yapılmasıdır. Milletimize gittiğinizde derdinizi anlattığınızda bazen oy verir bazen vermez. Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Önemli olan bu sonuçları kabullenebilmektir” dedi. 

YAPININ İÇİNDEKİLER DARBEYİ 3-4 AY ÖNCEDEN BİLİYORMUŞ
1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra yüzde 50’nin üzerindeki oyla AK Parti iktidara geldiğinde hiç kimse sesini çıkarmadığını hatırlatan Özmen, “Ne trafolara kedi girmişti ne sandıklardan oy çalınmıştı. Hiç kimsenin sesi çıkmıyordu. Bunun sebebini biz 7 ay sonda 15 Temmuz darbe girişiminde öğrendik. Demek ki sandıkta bunlarla baş edemiyoruz artık bunları sandık dışı yollarla alt edelim diye bir niyet varmış ki susmuşlar. Zamanla öğrendik ki bu yapının içerisinde olanların üç dört ay öncesinden bu olaydan haberi varmış. Türkiye’de demokratik bir siyasi ortam varken sandıklarda hiçbir kimse sıkıntı yaşamıyorken bunlardan vazgeçip demokrasi dışı yollara başvurarak 251 şehit verdik ve 2 binin üzerinde gazimiz var. 363 tane yetimimiz var. Bir koltuk için, memleketi satmak için daha fazla söz sahibi olmak için bunlar yapılacak şey değil. Toplumun bu tür konularda kenetlenmesini istiyoruz.  Mesele memleket meselesi oldu mu herkes dik duruşunu gösterip birlik ve beraberlik içinde olmalı. Bir gün 15 Temmuz’un tiyatro değil bir darbe girişi olduklarını anlayacaklar ve yaptıklarına pişman olacaklar” şeklinde konuştu. 

AK PARTİ TEŞKİLATINDA FETÖ’CÜ VAR DİYENLERİN ALNINI KARIŞLARIM
AK Parti Aydın İl Teşkilatı’nı FETÖ’den tamamen temizlediklerini vurgulayan Özmen, “Şu anki mevcut AK Parti Aydın İl Teşkilatı yönetiminde FETÖ’cü olduğunu söyleyenin alnını karışlarım. İl ve ilçe yönetiminde her hangi bir FETÖ’cü yoktur. Zamanında sızmışlardır her partiye sızdıkları gibi. Parti içerisinde FETÖ ile mücadele eden parti AK Parti’dir. Biz suçların şahsiliği prensibine inanırız. Herhangi bir akrabasının FETÖ’cü olmasından dolayı bir kimseyi suçlamaya ne bugünkü hukukumuzda ne İslam hukukuyla ne de insanlıkla bağdaştıramayız. Bu en basit şekliyle insanı karalama kampanyasından başka bir şey değildir. Netice itibariyle beş kardeşin beşi bir olmaz. Parti içerisinde ailesinden birinin cezai muameleden dolayı sitem edenler partimizle yollarını ayırır” diyerek partililere mesaj verdi. 

PARTİ İÇİNDEYKEN BU ARKADAŞLARIN DİK DURUŞUNU GÖREMEMİŞTİK
Yeni partiye ilişkin de açıklamalarda bulunan Ömer Özmen, “Uzun yıllar partimizde bakanlık yapmış hatta Cumhurbaşkanlığı yapmış kişilerin bugün parti kurma niyetiyle ortaya çıkmış olması öncelikle demokratik haklarıdır. Allah yollarını açık etsin. Bu noktada kendilerine bir şey diyemeyiz. Bugün Türkiye’de gerçekten bir mücadele veriliyor. Bu mücadele devam ederken her şey apaçık ortadayken bu işten bir menfaat bekleyenler muhalefetin diliyle birliktelik yapmayı ben şu aşamada doğru bulmuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız zaten her platformda bu arkadaşlarımızı parti içinde çalışmaya davet etti. Bu da son günlerde kamuoyunda açık bir şekilde gündeme gelmeye başladı. Eğer bir dava anlayışıyla hareket ediyorsak bu arkadaşların dik duruş sergilemesi gerekiyor. Zaten biz bu arkadaşlardan dik duruş görememiştik” dedi. 

SUNİ VE ZORLAMA YAPILAR AK PARTİYİ BÖLEMEZ
“Gezi olaylarında başarılamayan AK Parti’yi bölme palanlarını bu sefer farklı bir parti kurarak bölmeyi düşünüyorlar” ifadelerini kullanan Özmen, “Neticede kurulacak partinin hedef kitlesi AK Parti tabanı olacak. Bizim tabandaki arkadaşlarla teşkilatları kurmaya çalışacaklar. Bu parti sandığa geldiğinde oylar bölünecek. Daha önce başaramadıkları AK Partisiz bir Türkiye’yi hedefliyorlar. 23 Haziran seçimleri umutlandırdı. Türkiye’nin en büyük partisi hala AK Parti. İddia ediyorum ittifakları çıkardığımızda net oylara baktığımızda AK Partinin Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk sırada olduğunu göreceksiniz. Yeni partiyle birlikte AK Parti bitti, dağılıyor diye yorumlayanlara ben erken sevinmemelerini öneriyorum. Suni ve zorlama yapılanmalarla başarıya ulaşılacağına inanmıyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum