Özsan: Hizmet etmeye devam edeceğim

Özsan: Hizmet etmeye devam edeceğim

Sultanhisar’ın Kabaca Mahallesi muhtarı Hakkı Özsan göreve geldiği 2009 yılından bu yana hizmette sınır tanımıyor.

A+A-

TUĞBA AYDIN - Sultanhisar ilçesine yaklaşık 1 buçuk kilometre uzaklıkta bulunan Kabaca Mahalle muhtarı 64 yaşındaki Hakkı Özsan, göreve geldiği günden bu yana çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Elektrik Kurumlarından emekli olan Özsan, mahallesindeki mevcut problemlere çare olmak için kolları sıvadı. 1984 yılından beri aza olarak görev yapan Özsan, mahallenin sorunlarını çözmek için muhtar olması gerektiğini düşünüp göreve talip oldu. 

 Özsan; "Kamu kurumlarından emekli oldum. 25 yıl KİT’lerde çalıştım. Bunun yanı sıra 1984 yılından bu yana ihtiyar heyetinde azalık görevim devam etmekteydi. İşçi statüsünde çalıştığım için bu bana mani olmadı ve o yıllardan bu yana mahallenin bütün karar defterlerinde yazılar hep bana aittir. Benden önceki muhtarlara hep yardımcı oldum. Yazışmalarda da çok emeğim geçtiğini düşünüyordum ve bu sebeple de 2009 yılında muhtarlığa adaylığımı koydum. Mahallelinin takdiriyle bu göreve başladık. Mahallemde bu güne kadar görev yapan bütün muhtarlarıma çok teşekkür ediyorum ama çok büyük eksiklikler gördüm. Kendim çalıştığım halde yetkili olmayınca bir şey yapamıyorsun. Bu yüzden muhtar olmaya karar verdim ve seçilerek göreve başladım” dedi.

"KAMERA SİSTEMİ KURDUK"

Seçimi kazandıktan hemen sonra çalışmalara başladığını kaydeden Muhtar Özsan, yaptığı hizmetleri sıraladı.
Özsan; “İlk işim muhtarlık odasına kamera sistemi kurdurdum. Eski Aydın valimiz Yavuz Selim Köşger’in destekleriyle kameralar kuruldu. Mahallenin 8 farklı yerine kamera sistemi kurduk.  Eğitime çok önem verdiğimden dolayı okulun tadilatı için 60 bin lira tadilat desteği çıkardım. Çatıları komple değiştirdik. Her şeyini yeniledik” diye konuştu. 

"TAŞ DÖŞENECEK YER KALMADI"

Mahallenin kilitli taş döşenecek bütün alanların parke taşları ile döşendiğini belirten Özsan; “Taş döşenecek yer kalmadı desem yeridir. Kilitli parkeyi bitirdim. Mahallemdeki bütün ağaç elektrik direklerini değiştirdim. Vatandaşların ihtiyacı olan yerlere elektrik gönderdim. İçme sularında bir sıkıntım yok. İsaleleri yeniden değiştirdim. Eski kokan vanaları kaldırdım bunun yerine nikel krom vana taktırdım. İçme suları komple kontrol altında bir karınca bile giremeyecek şekilde sıhhatli bir şekle getirildi. Yani normal çeşme suyunu vatandaşlar içebilir kendim de içiyorum hiçbir sıkıntı yok” dedi.

"HEM DÜĞÜN SALONU HEM DE ACİL TOPLANMA ALANI"

Mahallede hem afet durumlarında toplanılacak acil toplantı alanı hem de düğün salonu olarak kullanılacak bir yer kazandırdıklarını belirten Özsan; “Mahallemin bir de düğün salonu ihtiyacı vardı. Aynı zamanda 2020 yılı afet yılı ilan edildi. Hem düğün salonu hem de toplanma alanı olması şartıyla Afet İşleri İl Müdürlüğüne ait arazinin büyükşehir belediyesine alınması talebinde bulundum. Sayın valimizin ve Afet İşleri İl Müdürlüğümüzün onaylarıyla bu arsayı kazandırdık ve şu anda sosyal tesisleriyle beraber düğün salonunu bitirdik. Halkımın hizmetine sunduk. Ücretsiz olarak düğünler yapılabiliyor artık” dedi.

“SICAK ASFALT İLE BULUŞTURDUK” 

İlçe merkezine uzak ve dağlık alanlarda kalan mahalleler için sıcak asfalt çalışması için harekete geçtiklerini kaydeden Özsan; “Eskihisar Mahallesi ile eski Kabaca Mahallesi ve Yukarı Kavaklı Mahallesi arası 5 bin 700 metreydi. Burayı da 1 ay önce Sultanhisar Belediye Başkanımız Osman Yıldırımkaya ile beraber ortak çalışmamız ile sıcak asfalt yaparak vatandaşı toprak yoldan kurtardık. Hizmetlerimiz tabi ki bunlarla sınırlı kalmayacak. Görevde kaldığım sürece mahalleme hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu. 

ozsan-hizmet-etmeye-devam-edecegim-204970-31712c0a1ed54558d96e3bfea4a67c98.jpgozsan-hizmet-etmeye-devam-edecegim-204970-adfffc36cb20f60765383b911b70599c.jpgozsan-hizmet-etmeye-devam-edecegim-204970-de884e4a53a4067b27ddb51ffd17ada0.jpgozsan-hizmet-etmeye-devam-edecegim-204970-e9812f6f1693faa3309251bd29cf2e7c.jpg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.