Öztürk’ten kibirsiz kampanya

Öztürk’ten kibirsiz kampanya

Kibrimiz yok. Sevgi, saygımız çok

A+A-

(MURAT TAN) Koçarlı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Koçarlı Belediye Başkan Adayı Mutlu Öztürk’ün, ‘Kibrimiz yok, sevgi ve saygımız çok’ sloganıyla seçim çalışmalarını sürdürmesi, rakibi Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan’a ince bir gönderme olarak dikkati çekiyor. 

İlçede Millet İttifakı Adayı Mutlu Öztürk’e destek veren birçok vatandaşın da ‘Kibrimiz yok. Sevgi, saygımız çok’ sloganını pankart olarak evlere ve iş yerlerine astığı gözlemlenirken, Öztürk seçim çalışmalarındaki samimi yaklaşımları ve mütevazılığıyla da halktaki geniş kesimlerin takdirini topluyor. 

“HALKA TEPEDEN BAKAN BİR ANLAYIŞTA OLMADIK”

Koçarlı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Koçarlı Belediye Başkan Adayı Mutlu Öztürk, 10 yıl önce İl Genel Meclisi Üyesi seçilerek siyasete atıldığı Koçarlı’da, 2019-2023 döneminde de ilçesine hizmet etmek için yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçedeki ideoloji ayrımı gözetmeksizin geniş kesimlerden takdir toplamasının sırrını, izlediği siyasette asla kibre ve kendini beğenmişliğe yer vermemesi olarak açıklayan Öztürk, yeni dönemde de insan odaklı çalışmalar ve samimi dokunuşlarla ilçesine hizmet edeceğini söyledi. Kalbini kendi sevgisiyle, kulağını da kendi sesiyle dolduran siyasetçiyi vatandaşın asla sevemeyeceğini söyleyen Öztürk, “Bu dönem seçim sloganımızı, ‘Kibrimiz yok, sevgi ve saygımız çok’ olarak belirledik. Sloganımız birilerini rahatsız etti biliyorum. Sloganımızdan rahatsız olanlar şunu da bilsinler. Bu sloganı bize Koçarlı halkının kendisi verdi, 'Senin kibrin yok, makam kapın herkese açık, istediğimiz zaman görüşebildiğimiz, yanına gönül rahatlığı ile gelebildiğimiz içimizden birisin' dediler. Biz bugüne kadar hiç kimseye tepeden bakan bir anlayışta olmadık. Ziyaret ettiğimiz her mahallemizde de halkımızın bize olan sevgisi adeta gözlerinden de okunuyor” dedi. 

“DAİMA HALKIMIZIN İÇİNDEYİZ”

Koçarlı’da görev süresi boyunca halkın gerek mutlu gerekse de üzüntülü günlerinde daima yanlarında olmaya özen gösterdiğinin altını çizen Öztürk, “Belediye başkanı halkı seven, halkın derdiyle dertlenen, halka tevazu ve samimiyetle yaklaşan, halkın hissiyat ve hassasiyetini özenle takip eden bir siyasi profil çizmek durumundadır. Kendisini en üstün, en büyük, en değerli, en vazgeçilmez gören insan aynı zamanda başkalarını daha düşük, daha değersiz, daha gözden çıkarılabilir görmeye başlar. Oysa ki yüce dinimiz de alçakgönüllü olmanın önemine işaret ediyor. 10 yıl önce siyasete başladığımdan bu yana hiçbir şekilde değişmedim. İl genel meclisi üyesi oldum değişmedim, Koçarlı Ziraat Odası başkanı oldum değişmedim, belediye başkanı olduktan sonra daima halkımızın içinde oldum, vatandaşlarımızın dert ve sıkıntıları yerinde birebir dinleyerek çözümler üretmeye gayret gösterdim. Halkımızdan da bu samimi gayretlerimizden ötürü aldığımız takdir ortada” diye konuştu. 

“SEÇİMİ KAZANACAĞIMA YÜREKTEN İNANIYORUM” 

Koçarlı halkının kendisini hiçbir seçimde yalnız bırakmadığını söyleyerek her dönem desteklediğini vurgulayan Öztürk, “İl genel meclis üyesi adayı oldum, desteklediler seçtiler. Belediye Başkanı adayı oldum, !kapanmaz bir fark var asla seçilemezsin! denildiği bir ortamda yine halkımızdan gerekli desteği aldık. O farkı yine halkımızın desteğiyle kapatarak seçildim. Ziraat Odası Başkanı adayı oldum, desteklediler, hatta ikinci kez daha yüksek oyla yine seçtiler. 31 Mart'taki seçimde de yine büyük destek olacaklarını biliyorum. Seçimi kazanacağıma yürekten inanıyorum. Çünkü ben onların gönlünü kazandım. Biz insanların gönlünü kazanarak seçimi zaten kazandık. Biz önümüzdeki dönemde de insan odaklı çalışmalarımızla Koçarlı’nın hizmetinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.