Pandemi Tedbirlerinden Taviz Yok!

Pandemi Tedbirlerinden Taviz Yok!

Karacasu'da mahalle muhtarları, Kaymakam Ahmet Soley’e pandemi nedeniyle düğünlerde uygulanan sıkı kuralların esnetilmesini istedi. Kaymakam Soley, İçişleri Bakanlığı’ndan gelen genelgeyi vatandaşların sağlığı için uygulamakta kararlı olduğunu söyledi.  

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN - Karacasu kaymakamı Soley mahalle muhtarlarıyla toplanıp sorunlarını dinledi. Pandemi nedeniyle uzun süredir kapatılan düğün salonları 1 Temmuz da açıldı. Normalleşmeyle birlikte açılan düğün salonlarında belirli pandemi kuralları hayata geçirildi. Evlenecek çiftler dışında kimsenin dans etmesi veya halay çekmesi yasaklandı. Karacasu da düğünlerde kurallara uymayan vatandaşlardan bazılarına ceza kesilince mahalle muhtarları Kaymakam Soley’den pandemi tedbirlerin esnetilmesini talep etti. Kaymakam Soley ise içişleri bakanlığının göndermiş olduğu genelgeyi birebir uygulayacağını belirterek  “Düğün sahipleri 8-10 bin TL arası para cezasına hazırlıklı olsun" dedi. 

 DÜĞÜN SAHİPLERİ İSYANDA  
Kaymakamlık tarafından uygulanan sıkı tedbirler düğün yapacak vatandaşların tepkisini çekmeye başladı. Vatandaşlar, diğer il ve ilçelerde düğünler normal şartlarda yapılırken Karacasu’da sıkı tedbirleri aratmayan uygulamalar nedeniyle büyük mağduriyetler yaşadıklarını dile getirirken, Kaymakam Ahmet Soley’in muhtarlarla yaptığı toplantıda konu gündeme taşındı.  

DÜĞÜNLER ERTELENSE DAHA İYİ OLACAK! 
Aşağı Görle Mahalle Muhtarı Durmuş İyison, düğün saatlerinin 4 saatten 6 saate uzatılmasını istedi. Vatandaşlardan bu konuda çok şikayet geldiğini söyleyen Muhtar İyison, “Denizli’de ya da başka yerlerde bu yasaklar uygulanmadığı için vatandaş şikayet ediyor” derken bu şartlarda düğün yapmanın imkansız olduğunu ifade eden Geyre Mahallesi Muhtarı Nevcet Çoban’da “Düğünler ertelense daha iyi olacak” şeklinde sitemde bulundu.  

DÜĞÜN SAHİPLERİ 8-10 BİN TL CEZAYA HAZIRLIKLI OLSUN 
Konuya açıklama getiren Kaymakam Soley, “Bu kısıtlamaların hiçbirini ben kendim getirmiş değilim. Ben bakanlık talimatlarını uyguladım. Eğer bakanlık talimatlarını uygulamak suç ise ben suçluyum o zaman yargılasınlar beni” diyerek konuştu. Muhtarlardan düğünleri takip edip kurallara uymayanları kolluk kuvvetlerine bildirerek ihbar etmelerini isteyen Kaymakam Soley, “Düğün sahipleri 8-10 bin TL cezaya hazırlıklı olsun” diyerek hiçbir şekilde gevşeme olmayacağı konusunda uyardı.   

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL 
Muhtar Çoban’ın ‘düğünleri erteleyelim’ sözüne de yanıt veren Kaymakam Soley, “Devletin istediği de bu zaten. İllaki yapacağım diyorsa buyursun yapsın. Tehlike geçmiş değil. Başka illerden gelecek misafirler var. Düğüne katılacak insan sayısı kısıtlı, bu mümkün değil. Herkes sosyal mesafe ilişkilerine dikkat edip maske takacak. Kurallarla yaşamaya öğreneceğiz.  Aslında biz kurallara uymayanlara ceza yazmayarak kuralları uyanları cezalandırıyoruz. Düğünlerde pandemi kurallarına uymayanlara ceza yazacağız. Düğün sahibinden düğün videosunun bir kopyasını isteyeceğiz. Sosyal medyada paylaşım yapan olur kurallara uymadıkları tespit edilirse ceza kesilecek.  İşletme sahibiyle beraber orkestra da bundan nasibini alacak” diyerek taviz vermeyeceklerini ifade etti.

kaymakamdan-dugunlerde-sikiyonetim-gibi-uygulama-168424-1fd9404d0d039dbc1828624749b1f3b7.jpgkaymakamdan-dugunlerde-sikiyonetim-gibi-uygulama-168424-1288515546253e781b44e63ce0ce25d7.jpgkaymakamdan-dugunlerde-sikiyonetim-gibi-uygulama-168424-ea502a49c261c052cdd2190516e7c6ee.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum