Zeynep Yaşar

Zeynep Yaşar

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

PARK SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN

A+A-

Sürekli mahallemde park yeri sorunu yaşayan bir birey olarak bu durum artık çok can sıkıcı hale geldi. Mahallem cadde üzeri olduğu için çoğunlukla park yeri bulamıyoruz. Kaldırımlara araba park etmek durumunda kalan vatandaşlar da  polisler tarafından cezaya mahkum ediliyor. Park yeri ayıran insanlar mı ararsın, dubalar koyarak 2. arabasını  park etmek isteyen mi ararsın. Sürekli olay üstüne olay yaşanıyor. Bu durum yüzünden insanlar birbirine giriyor. Ufacık olay büyük kavgalara sebep oluyor. Park yeri sadece bizim mahallemizde mi sorun oluyor? Yoksa herkesin yaşayıp da sesini çıkarmaması durumundan mı oluyor? Bence insanlar bazen şikayetçi oldukları durumlarda sesini çıkarmadıkları için böyle oluyor. İnsanlar öyle alışmış her şeye sahip olma düşüncesi hep bilinçaltında. Sanki her şey onlar üzerine kuruluymuş gibi bir düşünce.

   Mahalle aralarında insanların park sorunu yaşaması yoldan geçen insanlar için de büyük riskler taşımakta. Kaldırımlara kadar araba park etmek zorunda kalan insanlar yüzünden yolcular da risk altında. Sokaktan otobüs bile zor geçerken buna bir çözüm bulmak durumunda değil miyiz?

Aydın artık bir büyükşehir oldu. Büyük şehirde kişi başına düşen araba sayısının 2 katı araba sahibi var. Her evde 2-3 araba olursa bu park sorunu da oldukça artacaktır. Büyükşehiriz ve hala binlerce arabayı park edecek bir otoparka sahip değiliz. Diğer büyükşehirlere baktığımızda bir sürü park alanı varken, bizim şehrimizde neden yok?  Artık gelişme zamanı gerileme zamanı değil. Artık bir şeyleri düzeltme, gelişme vakti. Aydın büyükşehirken bu kadar geride olmamız ne kadar doğru? Hala düzgün bir park alanına sahip değiliz. İnsanlar da doğal olarak buldukları yerlere park etmek zorunda kalıyorlar. Ben bu durumu normal karşılıyorum. İnsanlara hak veriyorum.

Artık siz değerli vatandaşlar, evinizin önüne şu dubaları koymasanız mı ? Başkaları da park etsin. İnsanlar akıllıca davranmayı bırakıp da biraz empati kursa nasıl olur mesela? Böyle herkes evinin önüne duba koyarsa şehrimiz ne hale gelir? Bunun sonucunu ben bile düşünmek istemiyorum. Artık biraz düşünceli vatandaşlar olalım. Kendimizden başkalarını da düşünelim. Şehrimize vatandaşların arabalarını koyabileceği bir otopark yapılsın. Hem ev sakinleri hem de dükkan sahipleri, dükkanlarının önüne park edilen arabalar yüzünden biraz olsun rahatlasınlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.