"Parkın hukuki ve teknik zemini çok farklı"

"Parkın hukuki ve teknik zemini çok farklı"

Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, Nazilli kamuoyunun görüşlerini almak için başlattığı referandumda oy kullandı.

A+A-

(SİMGE ATA) Özcan, tartışma konusu olan Şehit Mustafa Akdağ Parkının akıbetini değerlendirerek "Biz yeni bir tartışma yaratmıyoruz. Hukuki, fiili ve teknik zemini farklı bir alan. Vatandaşın orayla ilgili isteklerini değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, geçtiğimi gün başlatılan Uzun Çarşı Yenileme Projesi ve Şehit Mustafa Akdağ Parkı'nda yer ala İnci Yaşam Projesinin satış ofisinin kaldırıp kaldırılmaması konusunu halkın oylamasına sunmuş açık uçlu sorular ile referandum sürecini başlatmıştı. Bu çalışmayı "Nazilli'yi birlikte yöneteceğiz" söyleminin gereği olarak başlattığını ifade eden Özcan, Uzun Çarşı ve Belediye Meydanında yer alan stantları gezdi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özcan, özellikle kamuoyunu ikiye ayıran Şehit Mustafa Akdağ Parkı'ndaki yapıya ilişkin, "Hukuki, fiili ve teknik zemini farklı bir alan. Vatandaşın orayla ilgili isteklerini değerlendiriyoruz. Süreci sizlerle de paylaşacağız" açıklamalarında bulundu.

ÖZCAN DA OY KULLANDI
Başkan Özcan ilk olarak Belediye Meydanı karşısında yer alan standı ziyaret ederek görevlilerle ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Özcan'a burada Başkan Yardımcıları Mert Öreroğlu ile Şahsettin Polat, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim ve meclis üyeleri eşlik etti. Daha sonra Uzun Çarşıda yer alan standa geçen Özcan, geçnleri referanduma katılmaları konusunda çağrıda bulunarak kendisi de oy kullandı. Anketteki açık uçlu soruları basından gizli dolduran Özcan oyunu sandığa atarak basının karşısına geçti.

"BİLEREK UCU AÇIK SORULAR KOYDUK"
"Nazilli'yi halkla birlikte yöneteceğiz" söyleminin arkasında olduklarını ifade eden Özcan, demokrasi örneği sergilediklerini söyleyerek "Vatandaşlarımızın görüşleri bizler için büyük önem taşıyor. Bu kentte hep birlikte yaşıyoruz. Kararı da yine hep birlikte vereceğiz. Çarşımız Nazillimizin hem ekonomik hem de sosyal anlamda sirkülasyonun yoğun olduğu bölgelerden bir tanesi. Bu nedenle öncelikle halkımız ne istiyor bunu öğrenmemiz gerek. Bu konuda Nazilli halkının en doğru kararı vereceğine inanıyorum" dedi.
"Bilerek ucu açık sorular koyduk" diyen Özcan çalışmaların iki ayaklı yürütüldüğünü söyledi. Anketlerin yanı sıra profesyonel bir ekibin araştırma yaptığını ifade eden Özcan, "Halka Nazilli Yönetimine sunacakları katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. 

"BİZ NE KONUŞTUĞUMUZU ÇOK İYİ BİLİYORUZ"
Kamuoyunu ikiye ayıran Şehit Mustafa Akdağ Parkı'ndaki İnci Yaşam tarafından kurulan yapıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özcan, bu yapıya ilişkin farklı gelişmelerin olduğuna işaret etti. Özcan, Nazilli halkı tarafından 'kaldırılmalı' ve 'başka bir yapı olarak değerlendirilmeli' görüşleriyle yapıldığı günden bu yana tartışma konusu olan park için şu ifadeleri kulladı:
"Şehit Mustafa Akdağ Parkı yapıldığı günden bu yana tartışmaya sebebiyet vermiş bir alan. Biz yeni bir tartışma yaratmıyoruz. Hukuki, fiili ve teknik zemini farklı bir alan. Vatandaşın orayla ilgili isteklerini değerlendiriyoruz. Süreci sizlerle de paylaşacağız. Oranın teknik değerlendirmeleri de var. Bu boyutu da çok farklı. Bu farklı yönleri sizlerle paylaşacağız. Biz ne konuştuğumuzu çok iyi biliyoruz. Seçeneklerin içinde 'kaldırılmalı' şıkkı da var. 'Yıkılsın' deniyor. Yasal değilse yıkmanız gerekiyor tabi ki. Ama bunun yasal zeminleri oluşturulmuşsa durup düşünmek gerekir. Bizden önceki yönetim bu yapıyı imar affına sokmuş. Kendi yaptıkları uygulamayı temizlemek adına imar affına sokarak ruhsatlandırmışlar." 

"ANKETLERLE YASALLAŞAN BİR DURUM YOK"
Bazı kesimlerce ankette yer alan sorularla parkın gidişatının yasal hale getirildiği iddialarını da değerlendiren Özcan, "Anketlerle yasallaşan bir durum yok. Sadece vatandaşın düşüncesini öğrenmek istiyoruz. Halkın fikrine saygı duyduğumuzun somut bir örneğini gerçekleştiriyoruz" dedi.

whatsapp-image-2019-05-28-at-17-37-24.jpegwhatsapp-image-2019-05-28-at-17-37-25-2.jpegwhatsapp-image-2019-05-28-at-17-37-25-3.jpegwhatsapp-image-2019-05-28-at-17-37-25.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.