İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Müge Gök Başakçı, yerel seçimde ülke genelinde umduğunu bulamayan partisinin en başarılı ilçe başkanları arasında gösterildiği sırada görevden alındı. Başakçı’nın yerine ise Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp getirildi. 

Iyi Partide Deprem Suruyor Parti Dagiliyor Mu 479473 1Dfd8E990725D7909Bd42Bd41B6422E8

Behçet Alp’in ataması ve Müge Gök Başakçı’nın görevden alınması parti içinde istifaları da beraberinde getirdi. 

Iyi Partide Deprem Suruyor Parti Dagiliyor Mu 479473 92Bcde641844307F856A929896Eaf61D

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara aşure ikramı Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara aşure ikramı

Yerel seçimde Deva Partisi İl Başkanlığı görevini bırakarak İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı olan ve Özer Kayalı, Esat Altungün gibi birçok siyasetçinin desteğini almasına rağmen seçimleri kaybeden Behçet Alp'in tepeden atamayla ilçe başkanı yapılması partide adeta deprem etkisi yarattı. 

İlk etapta kurucu Başkan Hayati Atlı ve kurucu üyelerden Volkan Alkış, Mevcut İlçe Başkanı Müge Gök Başakçı ve İbrahim Kaptan'ın arka arkaya gelen istifalarının ardından partiden tüm yönetimin ve yüzlerce üyenin istifa etmesi bekleniyor.

Iyi Partide Deprem Suruyor Parti Dagiliyor Mu 479473 12B25De806E7Dd2Efbe15C43D21Cae1F

SONLARI AYNI MI OLACAK?
Behçet Alp’in daha önce AK Parti’den istifa ederek Deva Partisi’ne geçişi sırasında yaklaşık 400 üye Deva Partisi’nden istifa etmiş ve Kuşadası'nda Deva Partisi bir anda silinmişti. Alp’in şimdi de İYİ Parti’ye geçmesiyle benzer şekilde istifalarla sarsılan İYİ Parti’nin de ilçede silinip silinmeyeceği merak konusu oldu.

İlçe teşkilatı istifalarla sarsılırken İl Başkanı Ahmet Ertürk’ün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise dikkat çekti. Ertürk, "Meclis üyeliğinin bir meslek olmadığı gibi emanetçi ilçe başkanlığının da İYİ Parti’de yeri yoktur" ifadelerini kullandı.

Iyi Partide Deprem Suruyor Parti Dagiliyor Mu 479473 7236F59C80A884Befeedba3A1020D68F

“KONUNUN MUHATABI ANLAR”
Ertürk’ün paylaşımının altına Mevlana’nın “Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye” sözünü paylaşarak “Çok sevdiğim özlü bir sözdür! Bazı yer ve zamanlarda kullanıldığında üçüncü şahıslar anlamasa da konunun muhatapları gayet net anlar!” dedi.

“ARKADAN DOLANMAYI SEÇTİ”
Öte yandan görevden alınan Müge Başakçı, konuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağını belirterek, “Bir takım dedikodular duyuyorduk, gerçekliğiyle yüzleştik. Yerel seçimlerin akabinde partimizin kapısını ve bağrımızı sayın Behçet Alp’e açtık. Ancak kendisi arkadan dolanmayı seçti. Bugünden itibaren İYİ Parti ile bir ilişiğim kalmamıştır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ