Partisinin Aydın vekilini yerden yere vurdu

Partisinin Aydın vekilini yerden yere vurdu
 Muhabir
İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Bekir Aydın, İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ı sert sözlerle eleştirdi. Aydın, “31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Aydın’daki başarısızlığın 1. Derecede sorumlusu Genel Başkan kontenjanından Aydın İyi Parti Milletvekili seçilen milletvekilidir” dedi.

Yerel Seçim süreci geride kalırken İYİ Parti saflarında sular durulmuyor. Seçim sürecinde İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Bekir Aydın, sosyal medya hesabı üzerinden İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ı hedef alarak bir takım açıklamalarda bulundu. Yerel Seçimlerde Aydın’da İYİ Parti’nin kaybetmesinin sebebinin Karakaş’ın yürütmüş olduğu politika olduğunu dile getiren Aydın, bu politikanın bir fiyasko olduğunu dile getirdi.

whatsapp-image-2024-04-12-at-19-18-44.jpeg

“KENDİSİ AYDIN’I BİLMEZ”

Bekir Aydın, sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımda, “31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Aydın’daki başarısızlığın 1. Derecede sorumlusu Genel Başkan kontenjanından Aydın İyi Parti Milletvekili seçilen milletvekilidir. Kendisi Aydın’ı bilmez, Aydın ile Aydınlı ile ve Aydın’da yaşayanlar ile en küçük bir empati taşımadığı açıktır. Söz konusu vekil tüm teşkilat işlerine müdahale etmiştir, kim il başkanı olsun vs, meclis üyelerini belirleme çabasına girişmiştir, belediye başkan adayları belirleme sürecini yürütmüştür, hangi kriterlerle belediye başkan adaylarını belirlediği belli değildir. İl yönetimi ile ya da diğer parti kurullarıyla istişare yapmadığı açıktır. Sonuç 17 ilçede fiyasko yaşatmıştır. Sadece Kuşadası İlçemizde meclis üyesi çıkarmamıza yol açmıştır. Bu seçim sürecinde tüm partili arkadaşlarımız canı gönülden çalışmıştır, çalışmak istemeyen arkadaşlarımız da gayet bariz biçimde açık olan hatayı sahiplenmek istememiştir. Seçim sürecinde üyelerimiz neredeyse okyanus dibindeki balıklar gibi, bıkkınlık, yılgınlık ve isteksizlik içinde bir seçim dönemi geçirmiştir. Efeler ve Büyükşehir adayı açıklandıktan sonra (ki bu başkan adaylarımızın şahsına söylenecek bir sözümüz yoktur, aday olmak istemişler ve kabul görmüştür) partililerimiz maalesef oy verecek parti ve aday arayışına düşmüştür. Bu ne hazin ve acıklıdır, Eylül ayında Aydın’da var olan heyecan bizzat vekil müdahalesiyle sönümlenmiş ve sona ermiştir. Görünen somut gerçeklerdir asıl dayanağımız. Bu süreçte partili hiç bir arkadaşımıza bir kusur atfedemem, yalnızca temennim o dur ki, keşke İl Başkanı bizlere, parti teşkilatlarına, üyelere kulaklarını kapatmasaydı, keşke Vekilin gölgesinde siyaset yapmak yerine partililerle ve yönetimle istişare sürecini yürütebilseydi. Bu sürece ilişkin özeleştiriyi yapmazsak sanki hiç bir şey olmamış gibi geçip gidecekler ve Aydın’daki partiye gönül veren insanlarımız suskunluk içinde partiden ayrılacaktır. Bu parti hepimizin emeği, hepimizin umudu, çocuklarımızın geleceğidir” dedi.

whatsapp-image-2024-04-12-at-19-18-45.jpeg

“AYDIN’DA CHP’DEN ADAY OLMAYAN İYİ PARTİDEN ADAY OLDU”

Aydın, paylaşımının devamında şu ifadelere yer verdi: “Yerel seçim geçti, biz özü başına dedik, karar hepimizindir, sorumluluk hepimizindir ama bir yandan özü başına derken bir taraftan da Aydın’da nerde CHP’nin aday yapmadığı CHP’li varsa onları İyi Parti Belediye Başkan adayları olarak öne sürmek çelişkili bir durumdur. Sanki belirli bir partiyi zayıflatma çabası gibi imaj oluşturmuştur, biz bunu hiç onaylamadık ki milletimiz de onaylamadı, partinin içinden çıkıp teşkilatlar tarafından benimsenen adaylarımız gayet güzel başarılar yakaladılar. Yani siyasette popülarite değil asalet ve aidiyet kazandırıyor, kişiler partiyi kurumsallaştırmaz, parti aidiyetini öncelemek kurumsallaştırır. Bunu tekrar acı tecrübeyle görmüş olduk, dersler çıkarıyoruz, nefsimizi terbiye ediyoruz”

“DOĞRU OLMAMIŞTIR”

Karakaş’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tekrardan Genel Başkanlığa aday olması hususunda yapmış olduğu açıklamalara da değinen Bekir Aydın, “Meral Akşener Partimizin tartışmasız kurucu lideridir, yaşadıklarını, ona yaşatılanları bizzat gördük, aynı süreçleri yaşadık. 27 Nisan’daki Olağanüstü Kongrede aday olmayacağı beyan etti. Ancak bizler, partililer yeniden Genel Başkan’a giderek kendisini yeniden Genel Başkan görmek istediğimizi beyan edebiliriz. Bu çok açık bir duygudaşlık ve gönül bağıdır, bazılarımız için ülke konjonktürü içerisinde siyasi bir zorunluluktur. Buraya kadar bir sorun yoktu, ancak hali hazırda Aydın İyi Parti Milletvekili olan kişinin, Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendiyi, tekrar aday olmaya ikna etmek için bir açıklama yayınlaması ve diğer İyi Partili Milletvekillerini Akşener’in evine iknaya gitmek için toplamaya başladığının bilgisinin haber kanallarına düşmesi doğru olmamıştır. Aydın’daki seçim başarısızlığın üstü, Genel Başkan’ı ikna etme çabasıyla mı örtülecektir? Lider kültüne itaat ile mi kişisel başarısızlıklar kapatılacaktır? Bu algı Aydın özelinde Meral Akşener’e fayda mı sağlar zarar mı verir, bu durum partimizin toplumsal algısını olumlu yönde mi etkiler olumsuz yönde mi etkiler? Dışarıdan bakınca nasıl görünüyoruz, asıl bunu düşünmeliyiz. Parti içi rol kapmakla değil, ülke insanımıza dürüst ve yeni bir Türkiye Geleceği vizyonu ortaya koymakla yükümlüyüz, aklımızı enerjimizi buna sarf etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.