Pazar yeri eski görüntüleri aratmadı

Pazar yeri eski görüntüleri aratmadı

Karacasu Belediyesi tarafından Pazartesi günleri kurulan pazarcı esnafına çöplerin yerlere atılıp kötü görüntü oluşturmaması için çöp poşeti dağıtıldı.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Bazı esnaflar sattıkları sebze ve meyve çöplerini toplayıp poşete koyarken, bazılarının ise eski alışkanlığını sürdürüp poşetleri eve götürdükleri iddia edildi. 
Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal’ın talimatları doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından pazarcı esnafına çöp poşeti dağıtıldı. 
Başkan İnal, “Karacasu evimiz. Evimizi temiz tutalım. Pazarcı esnafına çöp poşeti dağıtılarak çöplerini bu poşette toplaması sağlanacaktı. Daha sonra çöplerin bulunduğu poşetler pazar yeri kalktıktan sonra toplanacak. Böylece pazar sonrası pis görüntü ortadan kaldırılmış ve kısa bir sürede pazar yerleri temizlenmiş, vatandaşlar da daha temiz bir ortamda alışveriş yapmış olacak. Kirletmezsek temizlemek zorunda kalmayız” diyerek herkesin bulunduğu çevresini temiz tutmaya davet etti. 

ESKİ GÖRÜNTÜLERİ ARATMADI
Poşetleri kullanan esnafın, sebze ve meyvelerin satışı sırasında biriken çöpleri yere değil poşetlere atma alışkanlığını kazanmasının amaçlandığı poşet uygulamasının ilk günü Pazar yeri eski görüntüleri aratmadı. Kimi biriktirdiği çöpü poşete atıp uygulamaya katkı koyarken, kimi esnafında eski alışkanlığını devam ettirip poşeti de beraberinde götürdüğü öğrenildi. Pazar yeri kaldırıldıktan sonra esnafın geride bıraktığı görüntü kirliliği dikkat çekti. 

PROJE İLK KEZ UYGULANMIYOR
Önceki dönem belediye başkan yardımcılığı görevinden bulunan Belediye Meclis Üyesi Erdinç Gümüş, “Poşet uygulamasının ilk olmadığını kendi dönemlerinde de uygulanmış bir proje olduğunu hatırlatıp “Proje bizim dönemimizde yaklaşık 7-8 yıl önce uygulamaya konuldu. Her hafta poşet dağıtıldı. Ancak pazarcı esnafı çöpler poşete koymak yerine evine götürmeyi tercih etti. Bu yüzden başarıya ulaşamadı. İlk defa uygulamaya konulmuş bir proje değil. Belediyede devamlılık esastır. Başkan İnal’ın da kimin projesi olduğuna bakmaksızın hayata geçirme çabasını takdirle karşılıyoruz” dedi. 

pazar-yeri-eski-goruntuleri-aratmadi-131558-2baad062625dae168b9b2679223596f7.jpgpazar-yeri-eski-goruntuleri-aratmadi-131558-2bd6553dc961fd8adc8d75ccd51deae3.jpgpazar-yeri-eski-goruntuleri-aratmadi-131558-534028eaa0662594d40260eb9b727851.jpgpazar-yeri-eski-goruntuleri-aratmadi-131558-a16a7ecc98e920add554c0a5e62b76d2.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.