PAZARTESİ 1 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPILACAK

PAZARTESİ 1 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPILACAK

Türk Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Hüseyin Doğan, Aydın Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, sağlık çalışanlarının ek zam hakkına sahip olduğunu belirterek, pazartesi günü 1 günlük iş bırakma eylemi yapılacağını duyurdu.

A+A-

Türk Sağlık Sen Aydın Şubesi ve çok sayıda sağlık görevlisi Aydın Devlet Hastanesi önünde bir araya geldi. Sağlık çalışanlarının pandemide yapmış olduğu özveriye rağmen görmezden gelindiğini söyleyen Türk Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Hüseyin Doğan, pazartesi günü 1 günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı. Başkan Doğan yaptığı basın açıklamasında; “Sağlık Bakanı TBMM'de yaptığı açıklamada hekimlerin maaşlarında göstermelik bir artış yapacaklarını ifade etmesinin ardından Türk Sağlık Sen olarak tüm sağlık çalışanlarının ve genel idare hizmetleri sınıfında görev yapan tüm çalışanlarında ekonomik sıkıntı yaşadığı ve herkesin ücretlerinde zam yapılması gerektiğini ifade etmiştik. Ancak maalesef bir günde hem açıklanıp hem de TBMM'den geçirilen düzenleme eksiktir. Acil olarak yeniden değerlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

“ALKIŞLIYORUZ DEMEKLE OLMUYOR”

Yapılan düzenleme ile zammın kime ne kadar yansıyacağının belli olmadığının altını çizen Doğan; “Sözde yapılan bu düzenleme yapılsın bir itirazımız da olamaz, bizim itirazımız sağlık çalışanlarının bu artıştan kapsam dışında bırakılmasınadır. Çünkü tüm sağlık çalışanları ekonomik sıkıntı yaşamaktadır ve ücretleri erimiştir. Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanları bugün burada ayrımcılığı yaşadığımız ekonomik sorunların görmezden gelinmesini, sağlıkta çalışanların adının hiç anılmamasına tepki koymak için toplandık. Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış yapılmalıdır. Lafa gelince sağlık hizmetleri ekip işidir, hepsini alkışlıyoruz demekle olmuyor. Külfette ortak oldukları gibi bir hak verilirken de adaletli davranılmalıdır. Çalışma barışını bozarak sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını yok sayarak zamda adaletsizlik yaparak bir milim ilerleme sağlanmaz aksine sağlık hizmetlerine bu tür işler zarar verir. Türkiye Kamu Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguladığımız dönemde sağlık çalışanlarının arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

bqsd.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.