Pehlivan büyükşehiri eleştirdi, Aydınlılardan özür diledi

Pehlivan büyükşehiri eleştirdi, Aydınlılardan özür diledi

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni, Aydın Ülkü Ocakları’nın 28 Eylül günü düzenlediği Yusuf Güney Konseri için Atatürk Kent Meydanı’nı tahsis etmemesi nedeniyle eleştirdi. 

A+A-

MURAT TAN - Aydın Ülkü Ocakları’nın 28 Eylül günü İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirdiği Yusuf Güney Konseri’nin, Efeler’de trafiği kilitlemesi nedeniyle Aydınlıların mağdur edildiğini ve bu nedenle de Milliyetçi-Ülkücü camianın ilde yıpratılmaya çalışıldığını söyleyen MHP Aydın İl Başkanı Pehlivan, Atatürk Kent Meydanı’nı konser için tahsis etmeyen Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirirken, Aydın halkından da özür diledi. 

“KONSERE 9 GÜN KALA CEVAP VERİLDİ” 

Sürece açıklık getiren Pehlivan, “Geçtiğimiz ay Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Rahmetli Başbuğumuzun Alparslan Türkeş’in Kuşadası’nda ve yine İzmir Ege Üniversitesinde bölücü terör örgütü sempatizanlarının kalleşçe saldırısında şehit düşen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismininse Efeler’deki bir bulvara verilmesi kararlaştırıldı. İYİ Partililer bu önergeyi vermiş. Rahmetli Başbuğumuzu ve şehidimizi siyasi şov malzemesi yapmayız, yaptırmayız. Herkes haddini bilsin. 31 Mart seçimleri boyunca peşinden koşturdukları Sayın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Hanımefendi, bu işi siyasi malzeme olarak önümüzdeki mecliste kullanacak mı, kullanmayacak mı? Göreceğiz. Ben bir şey belirtmek istiyorum. Ülkü Ocaklarımızın Kurucusu Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve şehidimizin yetiştiği Ülkü Ocakları 21 Ağustos tarihinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aydın Atatürk Kent Meydanında düzenlenecek konser etkinliğiyle ilgili dilekçe veriyor. Aradan aşağı yukarı bir ay geçmesine rağmen cevap yazılmıyor. 19 Eylül’de verilen cevapta, Aydın Atatürk Kent Meydanında söz konusu tarihte Büyükşehir Belediye Başkanlığının etkinlik gerçekleştireceğinden dolayı talebiniz uygun görülmemiştir şeklinde, konsere 9 gün kala bir cevap veriliyor” dedi.

“TÜM HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ” 

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın Atatürk Kent Meydanı ile ilgili olumsuz dönüşü nedeniyle Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ile görüştüklerini belirten Pehlivan, “Dilekçelerimizi de verdik, kanuni açıdan da uygun gördüler. Biz de dün konser etkinliğimizi İstasyon Meydanında yaptık. Bu tamamen Aydın halkına zuldür, zulümdür. Trafik kilitlendi, emniyet güçlerimiz tedbirleri arttırdı. Aydınlı ve Aydınlı hemşerilerimiz mağdur edilmeye çalışıldı ve bunun da Milliyetçi-Ülkücü camia nedeniyle olduğu gibi bir yıpratma politikasına gidildi. Biz buradan bizi bu zamana kadar oyalayıp da daha sonra meydanı vermeyen güruhu ve zihniyeti kınıyoruz. Bu devran böyle gitmez. Allah var gam yok. İYİ Parti’ye samimi duygularla oy vermiş olan vatandaşlarımızın da bu konuyu vicdanına bırakıyoruz. Onları vicdanıyla baş başa kalarak bu işin mukayesesini ve değerlendirmesini yapmasını istiyoruz. Durduk yere bir anket çadırı oluşturdular. Kenara çekilebilirdi. Ben o çadıra bir teveccühün olduğunu da zannetmiyorum. Meydanı kapattırarak trafiği aksattırdılar. Kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. 1 ay beklendikten sonra cevap yazılması samimiyetsizliktir, saygısızlıktır. Bunun siyasi ahlakla bağdaşacak bir yanı yok. Verilmeyecekse bir problem yok ama bu başından söylenir. Biz de hazırlığımızı ona göre yaparız. Bu noktada trafiği aksattığımız için halkımızı kısa süreliğine zorluk çıkardığımız için tüm halkımızdan özür diliyoruz, haklarını helal etsinler” diye konuştu.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum