(ŞERMİN ÇOLAK) Pehlivan, “CHP yetkililerinin; YPG’yi terör örgütü olarak görmediği ifadeleri ile PKK’ya yönelik nefretin en yoğun olduğu şehit cenazesinde gerçekleşecek bir ziyaretin alabileceği tepkileri düşünmek durumunda olmaları gerekmekteydi” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk İlçesinde gerçekleşen saldırı ile ilgili, O bölgede ne işin var senin?" sözleri tepki topladı. Aydın İl Başkanı MHP’li Burak Pehlivan ise Bahçeli’nin arkasında olduklarını vurguladı.

Pehlivan CHP yetkililerine seslenerek, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bilge Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli beyefendinin ‘Bu olaydan memnuniyet duymak mümkün değil’ açıklamasını yok sayıp saldırmak; CHP zihniyetinin ve eşrafının sağlıklı bir ruh hâlinin olmadığını göstermektedir. Sayın Genel Başkanımızın sözlerinin arkasındayız ve kendisi gibi düşünmekteyiz. Siyasilerin görevi bilinçli ve tedbirli davranmaktır. 23 Nisan 1920 de TBMM kuran iradenin baş kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü sürekli partileri adına istismar etmekten geri durmayan CHP yetkililerinin ; YPG’yi terör örgütü olarak görmediği ifadeleri, PKK’nın siyasi görünümü HDP ile yapılan seçim ortaklığı, İstanbul adaylarının Demirtaş’a dair övücü sözleri gibi somut pek çok durumun hafızalarda canlı olduğu böyle bir dönemde PKK’ya yönelik nefretin en yoğun olduğu şehit cenazesinde gerçekleşecek bir ziyaretin alabileceği tepkileri düşünmek durumunda olmaları gerekmekteydi” dedi.

Pehlivan, “CHP yöneticilerine tavsiyemiz Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin uyarılarını baştan sona defalarca okumaları, hatta bu ifadeleri büyük harflerle çerçeveletip duvarlarına asmalarıdır. Bu sorumsuz davranışların sahipleri yaşanabilecek gerginlik ve gerilimlerin müsebbipleri olarak tarihteki yerini alacaktır” ifadelerini kullandı.


Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK