Rant geride, 'Vatan' ileride olacak

Rant geride, 'Vatan' ileride olacak

Aydın'daki Yerel Seçim yarışına Vatan Partisi'de dahil oldu.

A+A-

(SİMGE ATA) Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olan Yalçın Büyükdağlı, Nazilli Belediye Başkan Adayı Afet Gök Heuschele ile Nazilli'de basının karşısına çıktı.
Vatan Partisi Aydın teşkilatı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde "biz de varız" diyerek adaylarını Nazilli Hangar Restaurant'ta tanıttı. 

Toplantıya Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Bahattin Nazlı, Vatan Partisi Nazilli İlçe Başkanı Zühre Genişel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yalçın Büyükdağlı, Nazilli Belediye Başkan Adayı Afet Gök Heuschele ve partililer katıldı. 'Rant değil üretim için tek seçenek Vatan Partisi' sloganıyla yola çıkılan seçim çalışmasında adaylar, halk merkezli bir yönetime işaret etti.

"BU SEÇİM YERELLİKTEN ÇIKTI"
Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Bahattin Nazlı, seçim atmosferini değerlendirerek 2019 yerel seçimlerinin ittifakla gidilen ilk seçim olduğunu ifade etti. Millet İttifakını da Cumhur İttifakını da eleştiren Nazlı, "Bunların seçime ittifakla girmesi demek seçimlerin yerellikten çıkması demek. Bunlar iki çatal çıkmazdır. Millet ittifakının çıkmazı; İstanbul'u Ankara'dan yönetmek istemesidir. Cumhur İttifak'nın çıkmazı ise halktan uzak olmasıdır" dedi. Vatan Partisi olarak halkı merkeze koyduklarını belirten Nazlı, "Biz halk meclisleri kurarak halkla iç içe olacağız" dedi.
"BİZİMLE BAŞA ÇIKILMAZ!"
Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yalçın Büyükdağlı Aydın'ın bir evladı olduğunu söyleyerek "Cennet şehrin bazı köşeleri cehenneme çevrilmiş" dedi. Belediyecilik sisteminin yasal yönlerden eksikliklerinin olduğuna işaret eden Büyükdağlı, "Bu sitem yerel inisiyatifi ortadan kaldıran ve büyükşehir belediyesini ilçelerin diktatörü haline getiren bir sistem. Bu sistemin halkçılıkla ilgisi olmadığı gibi halkçılıktan bir hayli uzaktır" dedi. Aydın'ın sorunlarını çözmek için mücadele edeceklerini ifade eden Büyükdağlı, Vatan Partisi'ni küçük görenlere, "Bizimle başa çıkılmaz! Vatan Partisi dünya çapında emperyalist sistemin üzerine gitmiştir. Doğu Perinçek İsviçre Davası'nı hatırlatıyorum sizlere. Bunun gibi nice zaferleri mevcuttur" sözleriyle göz dağı verdi. 
"AYDIN OVASI ORTADAN KALDIRILIYOR"
Köy İdarelerine bağlı olan arazilerin büyükşehire geçmesiyle buraların rant kapısı haline geldiğini vurgulayan Büyükdağlı, sözü jeotermale getirdi: "Türkiye'de jeotermal tesislerin yüzde 80'i Aydın'da bulunuyor. Bunun da büyük çoğunluğu Germencik ve İncirliova'da ve oradaki tarım bitmek üzere. Büyükşehir yasasında jeotermalle ilgili konularda önemli maddeler yer alıyor. Tesislerin kapatılmasına kadar gidecek durumlar söz konusu ama bugüne kadar bir tane bile tesis kapatılmadı. Aydın Ovası ortadan kaldırılıyor ve ortak bir suç işleniyor. Seçileyim ya da seçilmeyeyim bu konunun üzerine gideceğim."
"DİRENECEĞİZ"
Jeotermal konusu gibi birçok somut konuda halkın ayağa kalkması gerektiğini kaydeden Büyükdağlı, "İnsanların direnme hakkı anayasal bir haktır. Bu hakkı kullanarak jeotermal başta olmak üzere benzeri olayların üzerine gideceğiz. Halkı ayağa kalkmaya davet ediyorum" dedi.
"ALTIN ARSALARIMIZ OLACAK"
Vatan Partisi döneminde kimsenin evsiz kalmayacağını dile getiren Büyükdağlı, "Konut arsaları üreteceğiz, evi olmayan herkese uygun yollarla konut arsa tahsis edeceğiz. Altın arsalarımız olacak. Konut sahibi olmayan kimse kalmayacak ama İstanbul'daki gibi göçen binalar da olmayacak. Bu teknik olarak mümkün. Kendimizi, halka sağlıklı kentler sunmaya adadık. Üretimi arttırmak da başlıca vaatlerimiz arasında" şeklinde konuştu.Eleştirilere açık olduğunu da sözlerine ekleyen Büyükdağlı, rant esaslı konulara tahammül etmeyeceğinin altını çizdi.
"NAZİLLİ MARKA OLACAK"
Nazilli Belediye Başkan Adayı Afet Gök Heuschele de en az Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kadar iddialı konuştu. Karacasu'da doğup büyüyen, uzun yıllar Almanya'da yaşayarak, 2013'te Nazilli'ye kesin dönüş yapan Gök, "Kalbim hep vatan sevgisi ve Nazilli ile çarptı" dedi. Vatan Partisi'nin Belediyecilik anlayışında her zaman halkın merkezde olacağını söyleyen Gök, "Nazillimizi halkımızla birlikte, sendikalarımız, odalarımız, muhtarlarımızla birlikte yöneteceğiz. Belediye arazileri şehrin refahı için değerlendirilecek" dedi. Tarıma elverişsiz alanlarda sanayileşmeye gidileceğini belirten Gök istihdama işaret ederek, "Bir kent ne kadar güzel olursa olsun istihdam yoksa bir değeri yoktur. Tarımsal sanayiyi artıracağız, üretici emeğinin hakkını alacak. Çocuklarını koruyan, engellileri ile kucaklaşan, modern bir kent yaşamı süreceğiz" ifadelerini kullandı. Nazilli'nin ürünlerinin marka haline geleceğini kaydeden Gök, "Tarım zengini şehrimizi markalaştıracağız. Ulaşım, iletişim sorunu olmayan hiçbir yer kalmayacak. Nazilli Otogarını şehir dışına taşıyıp trafik sorunu çözen hamleler yapacağız" dedi.

rant-geride-vatan-ileride-olacak-90164-92df42030d17924ef8b5c0afcc6083d8.jpgrant-geride-vatan-ileride-olacak-90164-a2adb6f2bfa6ba66acf7ab1a4dd8fa36.jpgrant-geride-vatan-ileride-olacak-90164-d7f757666a25ea9f395d47b01125f4fe.jpgrant-geride-vatan-ileride-olacak-90164-e5d066d433bb28fe56568868e76d1f82.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.