Sağlık çalışanları otelden ücretsiz yararlanacak 

Sağlık çalışanları otelden ücretsiz yararlanacak 

NTB’ye ait otelin, sağlık çalışanlarının kullanabilmesi için Nazilli Kaymakamlığı’na tahsis etme kararı alındı.

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA - NTB Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, bu süreçte ihtiyacı olan üyelerine de bir telefon kadar uzak olduklarını hatırlattı. 

Türkiye’de koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler sıkı şekilde sürdürülürken, Nazilli Ticaret Borsası (NTB) da yaşanan bu sürece kayıtsız kalmadı ve önemli bir destek sağladı. Bu kapsamda NTB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ‘Evde Kal’ çağrısına destek verdiklerinin altını çizdi. 
Kırlıoğlu; “Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını tüm kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliğiyle atlatacağımıza olan inancım tamdır. Bu süreçte tüm üyelerimizin mümkün olduğu sürece evden çıkmamalarını rica ediyor, Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı 14 kurala riayet etmelerini istiyoruz. Bu süreçte 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için çıkarılan sokağa çıkmama kısıtlaması nedeniyle mağdur olan üyelerimiz varsa borsamızın 313 14 18, 313 14 19 ve 0553 351 44 54 nolu telefonlarından arayıp bizlerden yardım isteyebilir. Oluşturduğumuz ekibimizle üyelerimize yardımcı olmaya hazırız” dedi.

KAYMAKAMLIĞIN EMRİNE TAHSİS EDİLİYOR
Yaşanan süreçte canla başla çalışan sağlık çalışanlarına jest yapan NTB, Borsa Oteli’nin sağlık çalışanlarına ücretsiz kullanabileceği açıklandı. Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Kırlıoğlu; “Sağlık Bakanı sayın Dr. Fahrettin Koca başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının ülke genelinde yürüttüğü yoğun çabanın farkındayız. Onların sadece akşamları yapılan alkışlarla yanlarında olmadıklarını göstermek istedik. Özellikle ilçemizde yoğun tempoda çalışan sağlık çalışanlarımızın kullanmaları amacıyla Borsa Oteli’mizi Nazilli Kaymakamlığı’mızın emrine tahsis ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”
Kırlıoğlu, sürecin etkilerini azaltmak amacıyla hazırlanan ekonomik paket kapsamında çalışanlara da kısa çalışma ödeneği ödenmesine karar verilmesinin mücadeleye büyük katkı sağlayacağını belirtti. 
Kırlıoğlu, “Kısa çalışma ödeneği başvuruları başlaması sektör temsilcileri olarak tüm işverenleri ve çalışan işçileri mutlu eden bir karardır. Corona virüsü salgınından olumsuz etkilenerek iş kaybı yaşayan işletmeler, İŞKUR'a elektronik ortamda başvuru için gerekli belgelerini ibraz ederek başvurularını tamamlayabilirler. İŞKUR web sitesi üzerinden yapılacak başvuruların uygunluk tespiti yapıldıktan sonra uygun görülen kişilere ödeme yapılacak. Corona virüsü salgın sebebiyle mağduriyet yaşaması muhtemel kişiler ve işletmeler için önceden alınan kısa çalışma ödeneği kararı doğrultusunda patron ve çalışanlar İŞKUR tarafından desteklenecek olması çok önemli bir konu. Mağduriyet yaşanmaması için İŞKUR web sitesinin ve yapılacak açıklamaların iyi takip edilmesini üyelerimize öneriyoruz” dedi.

'EVDE KAL' ÇAĞRISINA DESTEK
Devlet kurumlarının vatandaşa yaptığı ‘Evde Kal’ çağrısının öneminin altının çizen Kırlıoğlu, “Bu zorlu günlerde yetkililerimizin, özellikle de sağlık çalışanlarımızın söylediklerini uymaya özen gösterelim. 14 kurala mutlaka riayet edelim. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayalım. Evde kalalım ve bu hastalıktan hep birlikte kurtulalım. Tüm üyelerimizin ve tüm Nazilli halkının sağlık yarınlar için evde kalmalarını rica ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

saglik-calisanlari-otelden-ucretsiz-yararlanacak-154909-b7c79658c90db47f02263ab937505324.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.