Şahin meslektaşlarının yanında

Şahin meslektaşlarının yanında

seçim taahhüdünü eleştirdi

A+A-

(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin, Yalova'da Belediye Başkan Adayına hayvansever bir grup tarafından imzalatıldığı ve içeriğinde Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde çalışan Veteriner Hekimlerin işlerine son verileceği ile ilgili madde bulunduğu iddia edilen seçim taahhüdünü eleştirdi. 

İddiaya göre, Yalova'da Belediye Başkan Adayına, hayvansever bir grup tarafından seçim taahhüdü imzalatıldı. Taahhütte, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde çalışan Veteriner Hekimlerin işlerine son verileceği bilgisi yer aldı. Aydın Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin de bu olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 

Şahin, “Mevzu bahis belediye başkan adayının hayvansever olduğunu iddia eden gruba ‘Sizler veteriner hekimleri eğiteceksiniz’ şeklinde beyanat vermiş olması da camiamızı derinden yaralamıştır. Gerçekten hayvansever herkesin de yakından bileceği gibi Veteriner hekimlerimiz canları pahasına birçok meslek hastalığı ve meslek riskine karşın büyük özverilerle mesleklerini icra etmektedirler. Bizler sözde değil özde hayvansever vatandaşlarımızla sahada dirsek teması halinde hayvan refahı ve hayvan sağlığı amacıyla aynı gemide mücadele veren meslek grubuyuz. Ancak bu şekilde mesnetsiz ve haddini aşan olaylar bizlerin motivasyonunu olumsuz etkilemekte hekimlik onurumuzu incitmektedir” dedi.

"KARALAMA KAMPANYASINA ALET OLMAYACAĞIZ"
Meslek örgütü olarak Belediyelerde çalışan ve hekimlik mesleğini titizlikle, fedakarlıkla icra eden bin 500'e yakın meslektaşlarının arkasında olduklarını kaydeden Şahin, “Karalama kampanyalarına ve kara propagandalara alet ettirmeyeceğimizi herkes bilmelidir. Biz Aydın Veteriner Hekimleri Odası olarak, belediyelerimizde çalışan meslektaşlarımızın mesleklerini en iyi şekilde icra etmeleri için uluslararası destekli eğitimler düzenliyoruz ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Biz veteriner hekimler, Allah'ın dilsiz kulları olan hayvanlar için çok can verdik, bundan sonra da can vermekten asla imtina etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz" ifadelerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.