Sakarya: Mantolamada ücretsiz keşif veriyoruz

Sakarya: Mantolamada ücretsiz keşif veriyoruz

Nazilli’de sektöründe hizmetleri ve yenilikçi kimliği ile adından sıkça söz ettiren Sakarya Yapı Market mantolama hizmetleriyle ilgili önemli noktaları açıkladı.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- Nazilli'de iki şubesiyle yapı malzemeleri sektöründe Nazillililere hizmet eden Sakarya Ticaret her geçen gün yenilikçi kimliği ile adından sıkça söz ettiriyor. Nazilli’de en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını söyleyen işletme sahibi Recep Sakarya, mantolama sistemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özellikle son tüketicinin bilinçli olmasının önemli olduğunu vurgulayan Sakarya, "Mantolama doğrusu yapılırsa ancak sonuca ulaşabileceğimiz bir aksam” dedi.

‘ENERJİ KAYBINI MİNİMUM DÜŞÜYOR’
Özellikle enerji kaybı açısından büyük önem taşıyan mantolama sistemleri hakkında açıklamalarda bulunan işletme sahibi Sakarya, merdiven altı mantolamalara dikkat edilmesi hususunda ise vatandaşları uyardı. Enerji sarfiyatını en aza indirmek için binaların dış cephelerine uygulanan işlemin sadece kışın değil yazın içinde tavsiye edilen bir yöntem olduğunu söyleyen Sakarya, "Özellikle ülkemizde enerji kaybının çok fazla. Bu yüzden enerji sarfiyatını minimuma indirmek için elimizden gelen tüm imkanları kullanmamız lazım. Çünkü enerji sarfiyatı mantolama yapılan binalarda yapılmayanlar göre çok daha az oluyor. Mantolamada herkes soğuktan koruyor diye düşünüyor ancak mantolama sıcaktan da koruyarak serinlik sağlıyor. Nazilli’de özellikle sıcak bir iklime sahip olduğu için mantolama şehrimizde daha da gerekli. Mantolama yapılan bir binanın doğalgaz faturası aylık ortalama 400 lira geliyorsa yapılmayan bir binanın faturası üçte iki daha fazlası geliyor. Hem kendiniz kazanıyorsunuz hem de enerji kaybını minimum seviyede koruyorsunuz” diye konuştu.

‘SON TÜKETİCİNİN BİLİNÇLİ OLMASI ÖNEMLİ’
Mantolamada dikkat edilmesi gereken en önemli hususun köpük kalınlığı olduğunu vurgulayan Sakarya, ”Mantolamada en önemli nokta köpüğün kalınlığı ve sıkıştırılmış oranı dediğimiz danste. Birçok kişi maalesef daha uygun fiyatlara mantolama yaptırmak isterken birçok firmayı tercih etmiyorlar. Örnek veriyorum 16 danste üzerindeki mantolama gerçek mantolamadır. Ancak 16 dansetenin altındakiler köpük kalınlıkları ve sıkıştırılmış oranı tamamen adı mantolama olmakla kalıyor. Hiçbir enerji hiçbir sese faydası olmaz. Boşu boşuna insanların parasını zamanını çöpe atmak gibi bir şeye oluyor bu aslında. Vatandaş bilindik tanıdık ve güvenilir firmalarla çalışmaları lazım. Çünkü mantolama doğrusu yapılırsa ancak sonuca ulaşabileceğimiz bir aksam. Doğrusu yapılmadığı zaman insanlar hüsrana uğruyor. Son tüketicinin daha bilinçli olması lazım” dedi.

Türkiye ve dünyada tanınmış markalarla çalıştıklarını söyleyen Sakarya, ”Bir binanın danstesi 16 ve üzerinde olursa yaklaşık maliyeti 90 ile 130 lira arasında değişmektedir. Bunun altındaki fiyatlar hiçbir şekilde enerji değeri olmayan köpüklerle yapılan mantolamalardır. Türkiye’nin değil tüm dünyada tanınmış bir ısı yalıtım sistemiyle çalışmalarımız devam ediyor. Bu ısı yalıtım sistemin en düşük malzemesi bile 16 danste 3 cm köpükten oluşuyor. Bu ürünle alakalı bizim vermiş bir diğer hizmetimiz ise, binaların enerji kimlik belgelerini veriyoruz. Aynı zamanda mantolama yapılmamış bir binada ücretsiz keşif yapıyoruz. Bir aracımız geliyor aracın içinde termal kameralarla binanın ölçümü yapılıyor. Aynı bina mantolama yapıldıktan sonra tekrar bir ölçüm yapılıyor yüzde 50 ye varan enerji tasarrufu olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.