ŞAN: ÇOCUKLARINIZI OCAĞA GÖNDERİN

ŞAN: ÇOCUKLARINIZI OCAĞA GÖNDERİN

Bir yıllık görev süresini değerlendiren Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Tayfun Şan, eğitim alanında ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT- Ailelere çocuklarını ocağa göndermeleri için çağrıda bulunan Şan, “Ocağa gelen genç hırsız, arsız, hain olmaz. Ocağa gelen genç uyuşturucu kullanmaz ve uyuşturucu satmaz” dedi.

Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevine 2019 yılının Mart ayında başlayan Tayfun Şan, Ocak olarak Aydın’da yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bir yıl içerisinde bir çok çalışmayı gerçekleştirdiklerini ve bunlardan en önemlisinin eğitim olduğunu dile getiren Şan, “Genel merkezimizin takdiri ile gerek çıkan kitaplarımız gerek basımlarımız olsun bu anlamda ciddi bir yol kat edildi. Ülkü Ocakları dergimiz her ay düzenli olarak çıkmaya devam ediyor. Aynı zamanda yeni dönemle beraber çocuklarımıza yönelik Dede Korkut, Nutuk, Kutatgu Bilig ve boyama kitapları türünde çok sayıda kitap ve eser yayında. Biz dergi temsilciliği olarak onların dağıtımında ve abonelik sisteminde ciddi bir yol kat ettik. Aydın'da girmediğimiz ev değmediğimiz çocuk kalmadı diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Çocukların Türk kültürü ile yaşaması ve hayatını şekillendirmesi açısından eğitim seminerlerinin devam ettiğini belirten Başkan Şan, “Her Cuma günü Ocağımızda konferans ve seminerlerimiz devam ediyor. Amacımız gençlerimizin Türk kültüründen uzaklaşmadan hem yeniliğe hem de geleneğe açık olarak eğitimlerini devam ettirebilmek. Günümüzde artık batılılaşma hevesimiz arttıkça Türklüğümüzü ve kültürümüzü unutma seviyesine geldik. Bizim tek derdimiz var; kültürümüzü unutturmamak ve diğer nesillere aktarmak” dedi.

ÖZEL DERSLER VERİLİYOR, ETÜTLER YAPILIYOR
Türk kültürünü unutturmamak için gençlere yönelik yapmış oldukları çalışmaları sıralayan Şan, “Aslında yapılan çok fazla şey var ama en basite indirgediğimizde gençlerimizi okumaya yönlendirmeye çalışıyoruz. Basımlarımız, yayınlarımız devam edecek. Eğitim anlamında burada orta öğretim çağındaki çocuklarımızın özel dersleri, etütleri, ödev yapma saatleri başta olmak üzere hocalarla birlikte ciddi anlamda çalışıyoruz. Çocuklara hem karne notlarını yükseltmek hem de üniversiteye hazırlama anlamında özel dersler devam ediyor. Burada yetemediğimiz durumlarda dışarıdan destek alıyoruz.  Özel okullardaki kurslara gönderiyoruz” diye konuştu.

SPORTİF FAALİYETLER YAPILIYOR
Ocak bünyesinde folklor kursları düzenlediklerini belirten Şan, “Şu anda spor anlamında kulüpler kurduk. Kulüp çalışmaları devam ediyor. Gençleri spora yönlendirme açısından ciddi bir atılım gerçekleştirdik. En son yaptığımız ocaklar arası futbol turnuvasını bitirdik. Aydın'da galip çıkan ocağımızı bölge turnuvasına gönderdik. Bölge turnuvasında ikinci olduk. Maalesef ocak olarak Ankara'ya gidemedik.  Buradan Aydın ocağımız gitti. Merkez ocağımızı gönderemedik. Bölgede ikinci olduk. İkinci olunca elendik. Ankara'da yapılan finale katılamadık. Genel merkez anlamında bu tür faaliyetler devam ediyor. Şampiyona devam ediyor, daha bitmedi. Onun dışında dövüş sporları, okçuluk, futbol, basketbol gibi ciddi atılımlarımız var. Kurduğumuz kulüplerle yeni sezonda da faaliyetlerimiz olacak” dedi.

GENÇLER UYUŞTURUCU KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR
Gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için de çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Şan, “Biz olabildiğince çocuklarımızı ocağımızda tutmaya çalışıyoruz. Gençlerimiz okuldan çıktıkları zaman ödev yapmaları için direk ocağa geliyorlar. Ne kadar çocuğumuzu burada tutabilirsek dışarıdaki ortamdan o kadar uzak tutmuş oluruz. Ayrıca çocuklarımızla birer kardeş, arkadaş gibiyiz. Onların bütün dertlerini, sıkıntılarını çözüp yakından ilgileniyoruz. Uyuşturucu ile ilgili sürekli seminer ve toplantılar yapıp konunun ciddiyetine dikkat çekiyoruz. Çocukların uyuşturucu maddelerden uzaklaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

OCAK AÇILMAYAN ÜÇ İLÇEYE DE AÇILACAK
Teşkilat olarak geniş bir kitleye hitap ettiklerini ve sokaktaki gençlerin emniyete ciddi anlamda destek verdiğini de hatırlatan Şan, “Ülkü Ocakları var olduğu sürece Türk milliyetçiliği, Türk davası ölmeyecek bir sonraki nesillere Allah'ın izniyle devredeceğiz. Toplam 16 tane ocağımız var bunun 3 tanesi belde olmak üzere yaklaşık 12 ilçemizde ocağımız var. 16 ocağa sahibiz. Şu an ocağımız olmayan Yenipazar, Sultanhisar ve Karpuzlu ilçemiz kaldı. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz Aydın'ın her bölgesinde gençlerin olduğu her yerde ülkü ocaklarımızı kurmak. En kısa zamanda olmayan 3 ilçemizde eksiklerimizi tamamlayıp ocağımızı açacağız. Biz ailelere seslenmek istiyoruz. Aileler eskiden beri ocak anlamında farklı bilgilendirmeden dolayı ailelerde çocuklarını göndermek istemedi. Şimdi çok şükür geldiğimiz boyutta herkes çocuğunun elinden tutup artık ocağımıza getirmeye başladı. Bu çok güzel bir gelişme. Biz zaten il yönetimleri ve ilçe yönetimleri olarak herkes çocuklarını artık ocakta yetiştiriyor. Bu anlamda bizim ailelerle ilgi özellikle değinmek istediğimiz bir nokta var. Ocağa gelen genç hırsız olmaz. Ocağa gelen genç arsız olmaz. Hain olmaz. Uyuşturucu kullanmaz ya da uyuşturucu satmaz. Bu anlamda bu kültürü devam ettirmek için ailelerden isteğimiz çocuklarını ocağa göndermelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

san-cocuklarinizi-ocaga-gonderin-151821-c2634da7cd1cb359b382b3ccc5b2479a.jpgsan-cocuklarinizi-ocaga-gonderin-151821-357454e04c230b7390be8b8fa9fdb445.jpgsan-cocuklarinizi-ocaga-gonderin-151821-d6baee784956726113b6454c3377418b.jpg

san-cocuklarinizi-ocaga-gonderin-151821-f7e47cebb4315091ea187840616d5954.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.