(MURAT TAN) Aydın’da bisiklet sektörünün öncü firmalarından olan ve bünyesinde dev markaları barındıran Sarızeybekler Bisiklet, üçüncü şubesini Efeler Mimar Sinan Mahallesi Efekent Bulvarı’nda yoğun bir katılımla hizmete açtı.

Sektörde büyümesini emin adımlarla sürdüren Sökeli İşadamı Kemal Sarızeybek’e ait Sarızeybekler Bisiklet’in Efeler şubesinin açılışına, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hasip Arıkan, CHP Aydın eski Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Sarızeybekler Bisiklet firma yetkilileri Kenan Sarızeybek, Hakan Sarızeybek başta olmak üzere tüm aile fertleri, iş ve siyaset dünyasından birçok isimle birlikte Aydınlı bisikletseverler katıldı.

“BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Açılışta kurdele kesimi öncesinde konuşma yapan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, işletme sahiplerine hayırlı ve bol kazançlar dilerken, “Efeler ilçemize yeni bir işyerini kazandırıyoruz. Buraya yatırım yapmak için Söke’den gelen sayın Kemal Sarızeybek ile kardeşi Kenan Sarızeybek ve evlatlarına çok teşekkür ediyoruz. Bu ekonomik krizde böyle bir yatırım yaptılar, sağolsunlar. Onlar şunu gördüler tahminince Efeler’de bizlerin biraz şişman olduğunu bisiklete çok ihtiyaç olduğunu gördüler, onun için iyi bir pazar oluşturduğunu da tespit ettiler. Bu nedenle bu iş yerini açtıklarını düşünüyorum. Kendilerine bol kazançlar diliyorum. Sağlıklar diliyorum. Hep birlikte mutlu olacağımızı umut ediyorum. Bugün de 300 metrelik bir bisiklet yolunu tespit ettik. En kısa zamanda sizlerin hizmetine sunmaya çalışacağız. Çok teşekkür ederim” dedi.

“SARIZEYBEKLERİN SPORA CİDDİ KATKILARI VARDIR”

Atay’ın ardından yaptığı konuşmada Sarızeybekler Bisiklet’in Aydın’da sektörel anlamda çok önemli bir konuma sahip olduğunu belirten CHP Aydın eski Milletvekili Baydar, “Bisiklet bir yaşam kültürüdür. Aydın’da özellikle Söke ve Kuşadası’nda bisiklet sporunun gelişmesinde Sarızeybek ailesinin çok ciddi katkıları var. Onların Aydın’a bisiklet sporunun gelişmesine verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Söke ve Kuşadası’nda devam eden bisiklet kültürüne Efeler’de de gelişerek devam etmesi dileğiyle diyorum. Sayın belediye başkanımız da müjdesini verdi. Bisiklet yollarının daha da artacağını önümüzdeki günlerde inşallah göreceğiz. Onun da sözünü aldık. Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum. Bol kazançlar diliyorum. Kazasız belasız bisiklet sürüşleri diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Efeler Belediye Başkanı Atay ile Baydar, firma sahipleri Kemal ve Kenan Sarızeybek kardeşlerle birlikte açılış kurdelesini kesti.

YARIM ASIRLIK TECRÜBE

Sektörde yarım asra yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren Sarızeybekler Bisiklet, dünya markalarını tek çatı altında müşterileriyle buluşturuyor. Söke, Kuşadası ve Efeler olmak üzere 3 şubesi olan Sarizeybekler bisiklet, bisiklet satışının yanı sıra yedek parça, aksesuar ve teknik servis hizmeti de veriyor. Sarızeybekler bisiklet yöneticisi Hakan Sarızeybek aralarında Bianchi, Carraro, Salcano, Kron, Scoot, Bissan, Merida, Sedona, Dahon, Corelli, Ghost, Lapierre, Whistle, Peugeot, Mosso ve Giant’ın yer aldığı dünya markalarının satışını yaptıklarını belirtti.

Sarızeybek, “Bisiklet kaskı, kilitlenebilir ayakkabı, tişört, lamba, yama, çanta, ayna ve bagaj gibi pek çok aksesuarın da satışını yapıyoruz. Her yaş grubuna uygun bisikletleri uygun fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz. Dağ bisikleti, şehir ve yol bisikletleriyle taşıma kolaylığı sağlayan katlanır bisiklet modellerimiz ilgi görüyor” diye konuştu.

sarizeybeklerin-3-subesi-efelerde-acildi-102532-0bfe038b910b697f33d701d8057457b5.jpegsarizeybeklerin-3-subesi-efelerde-acildi-102532-9cab274bfcb6d4f3e6e0a31019072a56.jpegsarizeybeklerin-3-subesi-efelerde-acildi-102532-51e2781b73a918c4a9f50a977bb6e7ad.jpegsarizeybeklerin-3-subesi-efelerde-acildi-102532-64a3a47d48138e340ff6acea50ce8661.jpegsarizeybeklerin-3-subesi-efelerde-acildi-102532-c74b7a10050c00bfa6437f39340e6dca.jpeg

Kaynak: MURAT TAN