(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, AK Parti Aydın Milletvekili ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’a sık sık ‘Turist Ömer’ yakıştırmasında bulunuyordu. Çerçioğlu, “Onlar Aydın’a Turist Ömer gibi gelirler, 3-5 gün kalır sonra giderler” ifadelerini kullanıyordu.
Çerçioğlu’nun Turist Ömer karakteriyle anılan rahmetli Sadri Alışık’a büyük bir saygısızlık yaptığını iddia eden AK Partili Mustafa Savaş, “Mevcut belediye başkanı bizim için Turist Ömer diyor. Biz Aydın’a geliyormuşuz, dolaşıyormuşuz ve gidiyormuşuz. Milletin iradesiyle seçilmiş, gazi meclisimizde Aydın’ımızı temsil eden bir milletvekiline Turist Ömer demek çok yakışıksız bir ifade. Ben böyle bir ifadeyi belediye başkanına yakıştıramadım. Biz Aydın’da o eski otogarın bulunduğu yere Kültür Merkezi inşa edeceğiz, yeşil alan olacak altıda otopark olacak. Orada inşa ettiğimiz Kültür Merkezi’nin ismini Turist Ömer Kültür Merkezi koyacağız” diyerek Kültür Merkezi’nin proje görselini kamuoyu ile paylaştı.

Savaş, ayrıca şu ifadeleri kullandı, “Biz başından itibaren bu kampanyada siyaseti çirkinleştirmeyeceğimize söz verdik, bir şölen havasında bu kampanyaya deva edeceğiz. Siyasi rakibimizin bir kadın olduğunu, bir anne, bir eş olduğunu asla unutmayacağız dedik. Son dönemde siyasi rakibimiz üslubunu yavaş yavaş bozmaya başladı. Bu niyetin endişesi, korku dağları sardı”Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK