Savaş ‘Çıldır Havaalanı’ için bastırıyor

Savaş ‘Çıldır Havaalanı’ için bastırıyor

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı makamında ziyaret etti.

A+A-

MURAT TAN - Aydın-Denizli Otoyolu, İzmir-Aydın Demiryolu ve Aydın-Çine Demiryolu konularının görüşüldüğü ziyarette, Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılması da konuşuldu. 

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, beraberindeki AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a makamında ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Savaş, Aydın-Denizli Otoyolu, İzmir-Aydın Demiryolu ve Aydın-Çine Demiryolu konularının da görüşüldüğü ziyarette, Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılmasının da konuşulduğunu belirterek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı Aydın’a davet ettiklerini belirtti. 

BAKAN TURHAN’I ÇILDIR HAVALİMANI’NA DAVET ETTİK”

Aydın’da 63 yıldır sivil uçuşlara açılması gündem konusu olan Çıldır Havaalanı ile ilgili olarak Bakan Turhan’a, “Bu yatırımın Aydın’da hayata geçmesini çok istiyoruz” dediklerini belirten Savaş, “Biz Çıldır Havalimanı’nı Aydın’ın ihtiyacı olduğu için istiyoruz. Diğer illerde var, bizim de havalimanımız olsun diye bir istek değil bu. Sayın Bakanımıza, çok az bir maliyetle Çıldır Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara açılmasının sağlanabileceğini ilettik ve ayrıca kendisini Aydın’a da davet ettik. Sayın Bakanımızın Aydın’a geldiğinde Çıldır Havaalanı’na da uğrayıp, kendisinin bizzat yerinde gözlem ve incelemelerde bulunmasını da istedik. Sayın Bakanımız , yoğun programları arasında fırsat bulursa Aydın’a geleceğinin bilgisini verdi. İnşallah Çıldır Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara açılmasını hep birlikte sağlarız” dedi. 

OTOYOL İHALESİ BU YIL İÇİNDE YAPILACAK

Savaş ziyarette ayrıca, 26 Mart 2019 tarihinde yapılan ihalede, 5,3 milyar lira yatırım bedeliyle Powerchina İnternational Group, Powerchine Road Bridge Group ve Özgün İnşaat ortaklığı konsorsiyumuna verilen, ancak konsorsiyum sözleşmeyi imzalamayınca iptal edilen Aydın-Denizli Otoyolu’nun da gündeme geldiğini söyledi. 2019 yılı içinde Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin yapılmasını umduklarını söyleyen Savaş, ihale sürecinin yeniden başlayacağını kaydetti. Savaş, ziyarette Bakan Turhan’dan, Selçuk-Ortaklar Tüneli projesinin 2. hat yapım işinin hızlandırılmasını ve geçtiğimiz Mayıs ayında ihalesi yapılan Aydın-Çine-Güllük Demiryolu'nun Çine ayağı olan Aydın-Çine Feldispat Tesisleri İltisak Hattı projesi ile ilgili de görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

savas-cildir-havaalani-icin-bastiriyor-126226-ab1e8bc66b242c46aa4dbd030d933fca.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum