(MURAT TAN) Cumhur İttifakı’nın AK Partili Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın da memleketi olan Çine, 31 Mart’ta sandıkların açılmasıyla birlikte sonuçların sık sık değişmesiyle dikkatleri en çok üzerine çeken ilçelerden biri oldu. Zorlu seçim yarışından yüzde 49,36 oy oranıyla galip ayrılan taraf Millet İttifakı’nın CHP’li Çine Belediye Başkan Adayı Enver Salih Dinçer olurken, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Çine Belediye Başkan Adayı Celal Özden, yüzde 48,20 oy alabildi.

SAVAŞ ÇİNE’YE ÖZEL İLGİ GÖSTERDİ

Seçim süreci boyunca memleketi Çine’de Cumhur İttifakı’nın seçimleri kazanması için yoğun efor sarf eden AK Partili Savaş, memleketi olması nedeniyle kazanılmasını çok istediği ilçelerin başında gelen Çine’de de umduğunu bulamadı. Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasıyla birlikte sık sık kazanan adayın değişme eğilimi gösterdiği ilçede ipi göğüsleyen taraf mevcut Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer oldu. Az bir oy farkıyla seçimleri kazanan taraf olan Dinçer, seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmesinde, Savaş’ın Çine’ye özel bir gösterdiğini hatırlatarak her şeye rağmen az farkla da olsa seçimleri kazanmalarından ötürü büyük sevinç duyduklarını kaydetti.

“TÜM ÇİNELİ HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Savaş’ın seçimlerin kazanılması doğrultusunda özel ilgi gösterdiği Çine’ye sık sık bakanların da gelip gittiğini ve seçmenlerden destek istediğini söyleyen Dinçer, “Sonuç olarak Mustafa Savaş, Çineli olması nedeniyle buraya özel bir ilgi gösterdi. Bu noktada devamlı gelen bakanlar ve bazı şirketlerin de diğer adayın kazanması için destekleri söz konusu oldu. Biz buna karşın elimizden geldiğince dur durak bilmeden partimizle, kadın ve gençlik kollarımızla yoğun bir şekilde çalıştık. Az bir farkla da olsa seçimleri kazandık. Ben tüm Çineli halkımıza ve bize destek olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni dönemde ilk icraatımız, köylülerimiz ve üreticilerimiz üzerine olacaktır. Çine-Yem projemiz vardı. Bu proje kapsamında çalışmalarımız devam edecek. Bir şekilde yol, köprü gibi türlü taleplerin hepsine karşılık veriyoruz ancak ilk etapta süt toplama işine ve mandıra kurulumu işine de Aydın Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gireceğiz. Önceliğimiz tarımsal projelere ağırlık vermek olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: MURAT TAN