AK Parti Aydın İl Başkanlığı'nda gerçekleşen programda partililer bayramlaştı. AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, partililere yaptığı konuşmada ekonomiye yönelik önemli açıklamalarda bulundu. 

"ENFLASYONU DÜŞÜRECEK GÜÇ BİZDE VAR"
Ekonomik sıkıntıların dünya genelinde yaşandığına dikkat çeken Savaş, "Geçmişte yaşanmamış enflasyon oranları yaşanıyor. Bu da ülkemizi etkilemekte. Hayat pahalılığı etkilemekte. Biz enflasyonla mücadele konusunda karalıyız. Bunu Cumhurbaşkanımız her fırsatta söylüyor. Enflasyonu bu sene yüzde 40'ların altında kapatacağız. Önümüzdeki yıl yüzde 14, ondan sonra tek haneli rakamlara indireceğiz. Geçmişte bunu yaptık mı, yaptık. Bugün de yarın da bunu gerçekleştirecek güç bizde var." diye konuştu.

AK Parti Aydın heyeti Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü ziyaret etti AK Parti Aydın heyeti Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü ziyaret etti

Whatsapp Image 2024 06 15 At 22.30.51

"DAHA GÜZEL İŞLER OLACAK"
Geçmişten bugüne baktığımızda ülkenin zenginleştiğini, büyüdüğünü ve geliştiğini hep söylüyoruz. Gayri safi milli hasıla 1 trilyon 100 milyar dolara çıktı. Kişi başına gelir 13 bin dolar oldu. 3 bin dolardan 13 bin dolara çıktı. İşsizlik oranı yüzde 8,6'ya düştü. Son 11 yılın en düşük oranı. Ekonomi kötüye gidiyor diyenlere buradan bunu söylemek istiyorum. Ekonomide çok güzel işler oluyor. Daha da güzel işler olacak. Merkez Bankası'nın rezervleri tarihi seviyelere geldi. 146 milyar dolara çıktı." ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 22.30.51 (1)

Muhabir: Mine Eren