Savaş'tan işçilere destek

Savaş'tan işçilere destek

AK Parti’li Mustafa Savaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından DİSK'e bağlı Sosyal-İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesi ile işten çıkartıldıklarını öne sürüp, otobüs şoförlerini ziyaret etti.

A+A-

(ŞERMİN ÇOLAK)  Savaş, işçilere “Ben sizin yanınızdayım, sabredin” dedi. Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Mustafa Savaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkartılan ve bu yüzden oturma eylemi yapan şoför işçilerini ziyaret ederek destek verdi. 

Belediye Başkanı seçilirse işçileri  işten çıkaracağına dair iddiaların olduğunu hatırlatan Savaş, “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız, oynamadık. İşinin başında olan, işini düzgün yapan, dürüst, çalışkanlarla bizim yolumuz devam eder. Bu memleketin çocuğuyla bizim ne derdimiz olabilir. Sendika haklarını da vereceğiz. Mayıs ayında davullu zurnalı sendikal haklarını vereceğiz bu kadar net söylüyorum” dedi.

"BİZİM DEĞİL HİZMETLERİN FOTOĞRAFI OLACAK"
Sendikayla işçi ile masaya oturup ne hak verilmesi gerekiyorsa vereceklerini kaydeden Savaş, “Kişisel hakları istemek suç mudur? İşçiye vermeniz gereken hakları vermiyorsunuz, öbür taraftan boy boy billboardlara fotoğrafları istiyorsunuz, bunun için de 5 yılda 100 trilyon para harcıyorsunuz. Nerede hukuk? Ben Aydınlı hemşerilerimin de 31 Mart’ta bunu sormasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. Belediyeciliğin ne olacağını göstereceklerini ve Nisan ayı itibari ile reklamcılığın dönemi bitip hizmetlerin dönemi başlayacağını söyleyen Mustafa Savaş, “Yaptıklarımızı anlatacağız ama bizim değil hizmetlerimizin fotoğrafları olacak. Ben sizin yanınızdayım, sabredin” diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere, adın 9 kişi, geçen 12 Temmuz'da işten çıkarıldı. İşçiler, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (Türk-İş) bağlı Türkiye Belediye İş Sendikası yerine Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Sosyal-İş Sendikası'na üye oldukları için işten çıkarıldıklarını iddia edip, İstasyon Meydanı'nda oturma eylemine başlamıştı. İşçilerin oturma eylemi sürerken, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden o dönemde yapılan açıklamada, işçilerin sendikaya üye oldukları için değil kurallara uymadıkları için işten çıkarıldığı bildirilmişti.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.