Şehir Hastanesi’ni devlet yapacak

Şehir Hastanesi’ni devlet yapacak
ABONE OL
AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, yap-işlet-devret modeliyle yapılması planlanan 800 yataklı Şehir Hastanesi’nin doğrudan devlet imkanlarıyla yapılması için Sağlık Bakanlığı’nın çalışma başlattığını söyledi. 

(MURAT TAN) Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret eden AK Parti Aydın milletvekilleri, ildeki sağlık yatırımlarıyla ilgili görüşme gerçekleştirdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Partili Aydın Milletvekili Metin Yavuz, yap-işlet-devret modeliyle yapılması planlanan 600 yataklı Şehir Hastanesi’nin doğrudan devlet eliyle yapılması için çalışma başlatılacağını müjdeledi.

DEVLET HASTANELERİ KAPATILMAYACAK
AK Parti Aydın Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Yavuz, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ile Rıza Posacı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret etti. Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir’in de hazır bulunduğu ziyarette, 800 yataklı Aydın Şehir Hastanesi başta olmak üzere, il genelinde devam eden ve projelendirme kapsamındaki sağlık yatırımları masaya yatırıldı. Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan AK Partili Yavuz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, ‘Yap-İşlet-Devret’ modeliyle yapılması planlanan 800 Yataklı Şehir Hastanesinin doğrudan devlet imkanlarıyla yapılacağı yönünde bilgi verdiğini söyledi. Söz konusu gelişmeye göre, 800 yataklı Şehir Hastanesi devlet eliyle hayata geçirildiğinde, Efeler’de bulunan Atatürk Devlet Hastanesi ile Aydın Devlet Hastanesi’nin kapatılmasının önüne geçilirken mevcut binaların da iyileştirilmesi sağlanacak”.

“MEVCUT HASTANELERİN DURUMU İYİLEŞTİRİLECEK”
Ziyaretin olumlu bir ortamda geçtiğini ifade eden Yavuz, “Karacasu’dan Didim’e kadar tüm ilçelerimizdeki büyük ve küçük ölçekli sağlık yatırımlarının ne aşamada olduğuna dair görüşme gerçekleştirdik. İlçelerimizdeki yatırımların büyük bölümü proje safhasına gelmiş durumda bulunuyor. Sayın Bakanımız, özellikle yaz sezonuna girdiğimiz bu dönemde Didim’deki ek 75 yataklı hastanenin proje safhasına geldiğini ve önümüzdeki günlerde çalışmaların devam edeceğini söyledi. Efeler’de Şevketiye Mahallesi’ne yapılacak olan Aydın Şehir Hastanesi’nin yap-işlet-devret modeliyle yapılması planlanıyordu. Bunu devletin kendi imkanlarıyla yapma ihtimalinin olup olmadığıyla ilgili de Sayın Bakanımızla görüştük. Bununla ilgili bir çalışma yapacaklarını söylediler. Eğer doğrudan devlet imkanlarıyla yapılırsa hem süreç hızlanır hem de mevcut hastanelerin de mevcudiyetini koruyarak durumlarını da iyileştirmiş oluruz. Sayın Bakanımız da akıllarından böyle bir düzenlemenin geçtiğini söyleyerek devlet eliyle yapacaklarını söylediler” diye konuştu. 

“75 YATAKLI DİDİM HASTANESİ PROJE SAFHASINA GELDİ”

Yaz sezonunda Didim’in hastaneler açısından çok büyük sıkıntı yaşadığını belirten Yavuz, “Sayın Bakanımız ek 75 yataklı hastanenin projesinde bir sıkıntı olmadığını ve proje safhasına gelmiş durumda olduğunu söyledi. İlk etapta proje izinleri alınması için çalışmalar yapılacak. Yine Didim’deki mevcut hastanenin yanında ek bir bina yapılacaktı. Bir vatandaşımızın bağış talebi söz konusuydu. Sayın Bakanımız bağış için gerekli izinlerin verileceğini söyledi. Bağışçımızın ismi ek binaya verilecek. Ziyarette Bakan Yardımcımız Halil Erdemir de ilimizdeki sağlık yatırımlarıyla ilgili taleplerimize dönük gerekli notları da aldı. Karacasu’dan Didim’e kadar tüm sağlık yatırımlarıyla ilgili gerekli konuları Sayın Bakanımıza ilettik. 75 Yataklı Çine Devlet Hastanesi ile Karayolları arasında arsadan kaynaklı sorunun da çözümü en kısa zamanda sağlanacak” dedi.

sehir-hastanesini-devlet-yapacak-111146-e6e48497ed2ef0eb831a50ef5bbafa1e.jpg


 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.