(GÜLAY ÖZTEKİN) Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (SYDV) Müdürü Mustafa Geçmez ve mahalle muhtarlarını yanına alan Kaymakam Soley, şehit annelerini ve mahallenin en yaşlı annelerini ziyaret edip günlerini kutlayarak onlara yalnız olmadıklarını hissettirdi.
Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Anneler Günü ziyaretine Yaylalı Mahallesi'ndeki 3 çocuk annesi 87 yaşındaki 45 yıldır evinde yalnız yaşayan Zehra Kip’e gerçekleştirdi. Yaşlı annenin elini öpüp gül ve çikolata hediye eden Kaymakam Soley daha sonra Çamköy Mahallesi'ndeki şehit Sührap Kılıç’ın annesi Aysel Kılıç’ı ziyaret etti. Mahalle muhtarı Servet Coşan ile birlikte şehit annesinin evine misafir olan Kaymakam Soley, 85 yaşındaki şehit anneannesi Raziye teyzenin de elini öpüp Anneler Günü'nü kutladı.
ALLAH HERKESE NASİP ETSİN
Şehit annesi Aysel Kılıç, “Bir kızım bir oğlum vardı. Oğlumu şehit verdim. Bir kızım kaldı. Kaderimizi yaşıyoruz. Allah’tan gelen bir şey. Kuldan gelse belki yıllarca intikam peşinde koşarsın. Ölenle ölünmüyor. Bir kız bir erkek iki torunum var. Allah onların acılarını tasalarını göstermesin” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren şehit annesi Kılıç, “Allah duyguların en güzeli olan annelik duygusunu herkese yaşatmayı nasip etsin. Annelik hem çok ulvi hem de çok zor bir zanaat” diyerek şehit annelerini unutmayıp ziyaretiyle kendisini onurlandıran Kaymakam Soley ve beraberindekilere teşekkür etti.
PEŞ PEŞE VERDİĞİ KAYIPLAR YIKTI
Kaymakam Soley ziyaretlerine Yaylalı Mahallesindeki çocuklarının yanında yaşayan şehit annesi 69 yaşındaki Alzheimer hastası Nefise İren ile devam etti. Yaylalı Mahallesi Muhtarı Coşkun Uzkuç’un da katıldığı ziyarette şehit annesinin torunu Muhammet Ali Sarıgözlü, konuklarla yakından ilgilendi. Önce 5 çocuğundan biri olan İsa İren’i 20 yıl önce şehit veren Nefise İren’in, son beş yıl içinde kansere yenik düşen kızı Nahile İren, ardından eşi Ahmet İren’i toprağa verdikten sonra peş peşe yaşadığı acılara katlanamayıp Alzheimer hastası olduğu bildirildi. Şehit annesinin torunu Muhammet Ali, kaymakam Soley ve beraberindekilere bu anlamlı günde şehit annelerini hatırlayıp yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkür etti.

anneler-gununde-sehit-anneleri-ve-yasli-anneler-unutulmadi-106302-3f93c37c8e36046ab607ec0dd1e72c40.jpganneler-gununde-sehit-anneleri-ve-yasli-anneler-unutulmadi-106302-eed2c604fe512568f016126d598364ba.jpganneler-gununde-sehit-anneleri-ve-yasli-anneler-unutulmadi-106302-cbe212825929b28177a4b9be50d8810f.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN