AYŞE AKTAŞ

AYŞE AKTAŞ

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

SEN SÜPERMEN DEĞİLSİN 

A+A-

Yıl olmuş 2019 bu soruyu soruyor olmanız ve üzerine uzun uzun cümleler kuruyor olmamız gerçekten çok komik. Öncelikle şunu söyleyeyim kadınlar, ’kadınlar ne ister?’ diye düşünen ve bunu çözemeyen erkekleri istemez listenin başına bunu yazın bence. İllaki bir liste istiyorsanız alın size kadınlar ne ister listesi.
İlgi, sevgi, sürpriz, şefkat, sohbet, güç, gezme, para, dürüstlük, sadakat, bakımlılık, temizlik, çocuk gibi daha bir çok şey yazabiliriz bu listeye.
Bu listeye baktığımızda bu saydıklarımızı sadece kadınlar istiyor olabilir mi, erkekler de aynı şeyleri istiyor aslında. Bir erkeğin eşine ‘bakımsız takılabilirsin’ dediğini duydunuz mu hiç, kural çok basit aslında, kadınlar ne isterse erkekler de onu ister.
Rica ediyorum biz kadınları, çok dır dır eden, çok konuşan, çok şey isteyen, kafası karışık psikopatlarmış gibi göstermekten vazgeçin neyseniz o olun. Zaten bir kadının hayatına girebilmeyi başarabildiyseniz demek ki o kadın sende ne varsa onu istiyor demektir. Bir kadın senden vazgeçmişse artık sende kendini bulamıyorsun demektir, hatayı kendinizde aramaya başlayın bence. Düşünüp düşünüp işin içinden çıkamayıp işi karmaşık hale sokmayın bir zahmet.

Kadınlar ne ister sorusunun başka bir boyutu da var tabi ki kadınlar hayattan ne ister? Bir kadının hayattan istediği şeylerin tümünü veremezsin sen. Süpermen değilsin, sen sana düşen payı yap kadınlar ona da razı olur.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar