SENİ KİM GÖNDERDİ?

SENİ KİM GÖNDERDİ?
ABONE OL
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde 'belediyeler imamı' olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan'ın, duruşması görüldü.

(ABDURRAHMAN FIRAT)  Duruşmada Karaarslan, Sincan Cezaevine Aydın’dan eski bir gazetecinin görüşmeye gelip kendisine CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Ekrem İmamoğlu ve diğer belediye başkanları aleyhinde beyanda bulunduğu takdirde serbest bırakılacağını söylediğini iddia etti.   Erkan Karaarslan'ın iddia ettiği üzere gazeteci Serhan Seyhan’ın hain FETÖ’nün sözde Belediyeler İmamı Karaaslan’a kimin adına ve ne için bu teklifi yaptığı merak konusu oldu. 

Aydın’da ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma ile sahtecilik suçlamasıyla açılan ve Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde 'belediyeler imamı' olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan’ın bir numaralı sanık olduğu davanın görülmesine devam edildi. Önceki duruşmada ifade vermek istemeyen Karaaraslan, tutuklu olduğu Ankara’dan Aydın’a getirilerek ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.  

DİLEKÇE VEREREK İFADE VERMEK İSTEDİ
Maliye Hazinesi ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığının “edimin ifasına fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kamu kurum veya kuruluşları ihalesine fesat karıştırma ve resmi evrakta sahtecilik” iddiasıyla FETÖ'den tutuklu Erkan Karaarslan ve bazı belediye yetkilileri hakkında açtığı davanın 3. duruşması, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme Başkanı, davanın 12 Şubat’ta görülen 2. duruşmasına tutuklu bulunduğu Ankara Sincan T Tipi Kapalı Cezaevi’nden ilk kez katılan, iddianame ve ek belgeler eline ulaşmadığı için savunma yapmayı reddeden Erkan Karaarslan’a avukatının mazeret bildirerek duruşmaya katılmaması nedeniyle savunma yapıp yapmayacağını sordu. Aydın’da yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermek için bizzat kendisi dilekçe veren Karaarslan, “Bir dahaki oturumda avukatımla birlikte savunma yapacağım. Soruşturmanın genişletilmesini istiyorum. Kamu İhale Kurumu’nun 2015 yılındaki 21-F ihale limitlerinin getirilmesini, ihale danışmanlığı ifadesi yer alan ihalelerin dökümünü istiyorum. Bu duruşmadan sonra Ankara’ya döneceğim. Bir daha ki duruşmada SEGBİS ekranı karşısında savunma yapacağım” dedi.

“ÇERÇİOĞLU ALEYHİNDE KONUŞMAM İSTENDİ”
Duruşmaya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çeçrioğlu’nun vekili olarak katılan avukat Evrim Karakoz, sanık Erkan Karaarslan’a üzerinde herhangi bir baskı olup olmadığını sordu. İlk başta kendisine yönelik bir baskı olmadığını savunan Karaarslan, savunmasına şu şekilde devam etti: “14 Mart 2019’da cezaevinde bir avukat, benimle görüşme talebinde bulundu. Bunun üzerine önce beni psikoloğa götürdüler. Psikoloğa üzerimde herhangi bir baskı olmadığını söyledim. Sonra görüşme odasına gittiğimde karşımda bir avukat yerine bir dönem Aydın’da gazetecilik yapan Serhan Seyhan’ı gördüm. Bana, ‘Özlem Çerçioğlu, Ekrem İmamoğlu gibi CHP’li belediye başkanları aleyhinde beyanda bulunursan tahliye olursun, aksi takdirde hüküm giyersin’ dedi. Mart ayı içerisinde talebim olmadığı halde bazı üst düzey bürokrat ve avukatlar ziyaretime geldi. Birkaç kez tekrarlayan bu ziyaretlerde CHP’li başkanlar aleyhinde beyanda bulunursam, 31 Mart’ta evime gidip, oyumu kullanabileceğimi söylediler. 36 aydan beri 22 celsede yargılanıyorum; esasla ilgili savunmada bunları ayrıntılı şekilde açıklayacağım”

ÇERÇİOĞLU DURUŞMAYA BİZZAT KATILACAK
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çeçrioğlu’nun vekili Evrim Karakoz ise, müvekkilin dosyasının davadan ayrılması yönündeki talebini yeniledi. Özlem Çerçioğlu’nun mahkemeden kaçmak gibi durumunun söz konusu olmadığını ileri süren Karakoz, Çerçioğlu’nun bir daha ki celsede hazır bulunacağını kaydetti. Mahkeme heyeti; önceki duruşmada olduğu gibi 3. oturumda da savunma yapmayan Erkan Karaarslan’ın bir daha ki oturumda SEGBİS aracılığıyla ifade vermesi için Ceza İnfaz Kurumuna yazı yazılmasına, sanık Özlem Çerçioğlu hakkında zorla getirilme yazısı çıkarılmasına, davanın 19 Eylül 2019 günü saat 10.00’da yapılmasına karar verildi.

erkan-karaarslandan-sahte-avukat-iddiasi-106559-18fa2318779888f3bb9e85c460bf2644.jpegerkan-karaarslandan-sahte-avukat-iddiasi-106559-962d0bca005b7c0baf58f84c9cf8e0eb.jpegseni-kim-gonderdi-106559-9af1589c84ba1cfb2345c0f2b7c5bab1.jpg

seni-kim-gonderdi-106559-a86f2d6b8333b6b21358a80142a1005b.jpg

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.