İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Kuşadası Hastanesi’ni ziyaret ederek yangından etkilenen vatandaşlar hakkında bilgi aldı.  Sağlık Hizmetleri Başkan ve Yardımcısı ile hastane yönetiminin eşlik ettiği ziyarette vatandaşların ve ekiplerin sağlık durumlarını öğrenen İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, yangın bölgesinde etkilenen tüm vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunarak yangın söndürme ekiplerine ve sağlık personellerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

A W237083 01

ÇOK SAYIDA EKİP HAZIRDI

İl Sağlık Müdürü Şenkul, yangının ilk başladığı andan itibaren yangına müdahale eden ekiplerin ve yangına maruz kalan vatandaşların ilk sağlık müdahalelerini yapmak üzere 10 adet 112 Acil Sağlık ekibi, 2 adet UMKE timi, 1 Acil Müdahale aracı, 1 UMKE Lojistik aracı ve 41 sağlık personelinin yangın bölgesine görevlendirildiğini, hastanelerin bölgede hazır vaziyete getirildiğini ve gerekli tedbirler alındığını belirtti.

A W237083 02

Şenkul, "Yangından etkilenen Aydınımıza ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yangına karşı mücadele veren çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Hafta sonu Aydın’da hava nasıl olacak? Hafta sonu Aydın’da hava nasıl olacak?

A W237083 04A W237083 05A W237083 03

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI