KADİR CEYHAN

KADİR CEYHAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Sevgi Ve Toprak 

A+A-

Yaşamın izlerini taşıdığımız heyecanlı anları topladığımızda karşımıza koca bir hiçlik çıktığını fark ettiğimiz an ne yapmaya karar vermemiz gerektiği üzerine bir düşünce yelpazesi açılır yüzümüze. İstemsizce atılmak zorunda bırakılmış hissi veren adımlarla birlikte ne yapacağına henüz karar verememiş sürekli ağlayan ve şikayetçi olan insanlarla çevrilidir etrafın. Zaman zaman zamanın yokluğunu unutmuş gibi yapıp dünyevi elemlere katılmak istersin aklından çıksın da yaşama tutunabileyim diye.
Sevgi ne değerli bir şeydir yaşamdaki olgunlaşma boyutumuz adına. Yeni bir gün algısında yeni bir güne uyandığınızda sizi yaşamda tutan nedenler üzerine düşünelim. Elbette benim hiçliğim var. Çoğunluk ailesini, inancını ve buna benzer şeyleri ilk sıraya koyar saygı duymak gerekir.
Lakin sevginin bu sınır tanımayan yapısı ve tüm canlılar üzerinde olan etkisi beni hep şaşırtmıştır. Bir köpekle bir çiçekle toprakla bile iletişim kurabiliyoruz bu hayatta sevgi yoluyla. Bu hayattaki her şeyi ben yaratıyorum diyorum. Tüm evreni tüm evreni canlıları Ben yaratıyorum diyorum. 
İçinde bulunduğumuz anlarda geçirdiğimiz farklı dalgalanmaların bizlere getirdiği hisler yine yalnızlığın içerisinde bırakılmış çaresizliğe doğru boyun bükmüş birer hikaye gibi anlatılıyor özümüze. Nedensizce bırakılmış birkaç yaban tanesi daha doğrusu yaban tohumu üzerine düşünürsek sevgiden başka herhangi bir şeye ihtiyaçları olmadığını görürüz. Neden bu dünyadaki ve Evrendeki her şeyi benim yarattığım söylüyorum? 
Çünkü Bizler doğuştan getirdiğimiz o DNA ile ve içinde büyüdüğümüz çevremizin etkisiyle oluşturduğumuz o bütünlüğün bizlere verdiği bilinç emareleri ile bir şeyleri idrak edebilir bu yolculuğa çıkabiliyoruz. Bu hayatta ben yoksam hiçbir şeyin olmayacağını düşünüyorum. Şimdi Sizler diyebilirsiniz ki sen olmasan her şey olduğu gibi devam edecek ve kıyamete kadar sürecek. Ben de şöyle söylerim ki kıyameti de yaratan benim. Kendi kıyameti mi kendim yaratırım kendi sonsuzluğumun içerisinde kendi sonumu kendim hazırlarım.
Yüce yaratıcı bana dünyayı deneyimlemem için frekanslar içerisinde bir fırsat sunmuştur. Bu fırsat içerisinde istediğimi yapabilir veya istemediklerimi istediğim uçuruma atabilirim. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.