Sevim ilçe başkanlığına talip oldu

Sevim ilçe başkanlığına talip oldu

CHP eski İlçe Başkanı Serkan Sevim, 3 Temmuz’da yapılacak olan seçimlerde başkanlığa talip olduğunu açıkladı. 

A+A-

AYŞE AKTAŞ - 22 Aralık 2019 tarihinde 235 delegenin 231’in oyunu alarak Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Nazilli İlçe Başkanlığı’na seçilen Serkan Sevim’in oluşturduğu ilçe yönetimi 7 Nisan 2021 tarihinde 11 üyenin istifası ile Sevim’i başkanlıktan düşürmüştü. İlçe teşkilatını seçime götürmek üzere göreve getirilen Serdar Alptekin başkanlığında atanan kayyum yönetimi, 3 Temmuz’da Olağanüstü Genel Kurul yapma kararı aldı. Serkan Sevim, CHP Nazilli İlçe Başkanlığı’na adaylığını düzenlediği basın toplantısında resmen açıkladı.


Yönetiminden 11 üyenin istifası ile başkanlığı düşen Serkan Sevim, CHP Nazilli İlçe Başkanlığına yeniden talip olduğunu kamuoyu ile paylaştı. CHP Nazilli İlçe Merkezi’nde düzenlediği toplantıda 11 üyenin istifasına ilişkin yaşanan süreci anlatan Sevim, “Bilindiği üzere her yıl nisan ayında yapılan belediye meclis toplantısında o yıl içerisinde komisyonlarda görev alacak meclis üyelerinin görevlendirilmesi ile ilgili bir sürecimiz oluyor. Bu yıl da CHP tüzüğünün ilçe başkanı olarak bana verdiği yetki sınırları içerisinde, geçen iki yılda uyguladığımız yöntemle, İYİ Parti ile İttifak halinde olduğumuz için konunun hassasiyetini gözeterek İl Başkanımız Sayın Ali Çankır’ın bilgisi ve etkisi dahilinde bu süreci başlattık. Uygun görülen atamaları ve görev değişiklikleri ile ilgili tavsiye kararını oluşturduk. Meclis üyelerinin görevlendirmeleri ve görev değişikliği sürecini tek başıma yürütmedim ve tek başıma karar almadım. Komisyonlarda kimlerin olacağına ve belediye başkan yardımcılığı ile ilgili değişimi gerekli olduğuna il başkanımızla uzun bir istişare sonrası örgütümüzden ve kamuoyundan gelen bilgiler ışığında karar verdik. İstifaların yaşandığı güne kadar tüm süreci sayın il başkanımız Sayın Ali Çankır’la birlikte yönettik. Yeni görevlendirilen belediye başkan yardımcımız ve diğer meclis üyelerinin atamasından bir gün sonra konuyla ilgili fikir ayrılığına düşen bir gurup ilçe yöneticimiz 7 Nisan sabahı printerden çoğaltılan tek tip bir metne imza atarak, partinin içine düşeceği zor durumu göz ardı ederek istifa edip yönetimi düşürmüşlerdir. İlçe yönetiminin düşmesi sonucunda ilçe başkanlığım da düşmüştür. Ne yazık ki CHP Nazilli tarihlerinde ilk defa, seçilen bir yönetim ilçe başkanını düşürmek için istifa etmiştir’’ dedi.


‘PARTİMİZİ YIPRATIYORLAR’

CHP Nazilli tarihinde ilk defa bir ilçe başkanını düşürmek için istifa eden ilçe yöneticileri istifalarının ardından delegenin ve üyenin iradesini yok saydıklarını belirten Sevim, “Bu arkadaşlarımız istifalarını kamuoyunda haklı göstermek için, partiyi birkaç kişiyle yönetiyor, tek başına kararlar alıyor, antidemokratik davranıyor gibi söylemlerle bugüne kadar verilen emek ve mücadeleyi gölgede bırakmaya çalışarak hem iktidar mücadelemizi hem de partimizin yıpranmasına yol açmışlardır. Göreve geldiğim ilk günden beri partimin ilkeleri doğrultusunda ayrım yapmadan tüm gücümle gece gündüz çalışarak, bana bu görevi layık gören, güvenen herkesi ve partimi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. İlçe başkanı olarak görevde olduğum süre içerisinde, görevini layıkıyla yapan parti emekçisi yol arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz emeği ve mücadeleyi, delegemiz üzerinde bu şekilde yapacağınız algı oyunlarıyla yok saymanıza ve mücadelemize gölge düşürmenize asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

‘İSTİFALARIN NEDENİ VE SEBEBİ ALENEN ORTADA’

Adaylık için düzenlediği basın toplantısının büyük bölümünde istifalara yer veren Sevim, “Almış olduğunuz istifa kararını ne kadar çeşitli gerekçeler göstererek gizlemeye çalışsanız da arkasında sadece bu dönem yapılan belediye başkan yardımcılığındaki görev değişikliği ve kişisel sorunlar yaşamış olduğunuz meclis üyelerimiz olduğunu delegelerimiz de, parti örgütümüz de biliyor. Yetersiz ve dar olan parti binamızı her kuruşunu kendi imkanlarımızla karşılayıp, yenileyerek partimize yakışır bir hale getirdik. O süreçte sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız tadilat fotoğraflarına bakarsanız tadilat sürecinde beni tek başına karar alıyor diye suçlayan arkadaşların ilçe binamızın tadilat döneminde bile yanımızda olmadığını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Üyelerinin ve delegelerinin kendisine verdiği görevi tamamlamak için tekrar başkanlığa talip olduğunu belirten Sevim, CHP’yi iktidara taşımak için partilileriyle uyum içerisinde canla başla çalışacağının sözünü verdi. 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.