Sevim; “Kuşadası’nı lekelemeye hakkı yok”

Sevim; “Kuşadası’nı lekelemeye hakkı yok”

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar’ın bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

A+A-

( MURAT TAN ) Sevim, Bayraktar’ın Kuşadası esnafına turizm sezonunda büyük kötülük yaptığını belirtti.  MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar’ın bir ulusal televizyon kanalında yaptığı açıklamaya bir tepki de CHP Nazili İlçe Başkanı Serkan Sevim’den geldi. Bayraktar’ın Kuşadası'nda denize kanalizasyon suyu aktığı yönünde verdiği beyanatını eleştiren Sevim, “Kuşadası’nı iktidarın sorumluluğundaki DSİ tarafından yerine getirilmeyen bir konuda lekeleme hakkı yok. Kuşadası’nı bu şekilde gündeme getirerek Kuşadası halkına ve esnafına en büyük kötülüğü yapıyor” dedi. 

“KUŞADASI ESNAFINA EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPIYOR”

MHP Kuşadası İlçe Başkanı Bayraktar’ı eleştiren CHP’li Sevim, “Ekonominin kötü gittiği bir dönemde, ekonomisi büyük oranda turizmden sağlayan Kuşadası halkı ve esnafını bu tür haberler yaparak ne tür bir durum sokmak istiyor? Esnaf odalarıyla toplantılar yapıyoruz, pazarları dolaşıyoruz ve aynı zamanda pazarcılarla da oturup konuşuyoruz. Sanayi esnafı ve diğer sektörlerdeki esnaflarımızın sorunlarını dinliyoruz. Sanayi esnafı olup günlerce siftah yapmadan dükkânlarını açıp kapatanlar var. Dünyanın en pahalı elektriğini, akaryakıtını kullanıyoruz. Yine asgari ücret de açlık sınırının altındadır. Böyle bir durumda gündem olacak bir çok konu varken MHP İlçe Başkanı halkın sorunlarından uzaklaşarak Kuşadası’nı iktidarın sorumluluğundaki DSİ tarafından yerine getirilmeyen bir konuda lekeleme hakkı yok. Kuşadası’nı bu şekilde gündeme getirerek Kuşadası halkına ve esnafına da en büyük kötülüğü yapıyor” dedi. 

“GÖLGE ETMESİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ”

MHP Kuşadası İlçe Başkanı Bayraktar’a çağrıda bulunan Sevim, “Lütfen pazara insin, emeklilerle otursun ve taksi durağına gitsin. İnşaat işçileriyle oturup çay içsin. Ortağı oldukları iktidarın memleketi ne hale getirdiklerini görsün. O kadar gündem yaratacak konu var ki bu suni gündemlerle ülkenin gündemini ve halkın gerçeğini değiştirmenin günah olduğu da söylemek istiyorum. Günah işlemeye gerek yok. Biz halkın gerçeğini halkın içinde yaşayarak görürüz. Bu nedenle bu tür suni gündemlerle ekmeğini yaz aylarında bekledikleri turistlerle sağlayan Kuşadası esnafı ve halkını ulusal basına veya dünya gündemine taşıyarak lekelemeye, ekonomisiyle oynamaya da kimsenin hakkı yoktur. Eğer çözüm olacaksa da gidecek DSİ’nin kapısında yatacak, Kuşadası’ndaki bir sorunun çözülmesi için mevcut belediye başkanına da yardım edecek. Bunun dışında kimse gölge etmesin başka ihsan istemez” diye konuştu.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.