Sevinç, eleştirilere yanıt verdi

 Sevinç, eleştirilere yanıt verdi

ODA BAŞKANIYIM DİYE KENDİ RIZKIMI ÇIKARMAYAYIM MI?

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Karacasu’da Ziraat Odası, Belediye Kültür Merkezinde yapılan 9. Olağan Genel Kurulu seçimlerinde 38 mahalle delegesinin 37’sinin oylarını alarak 6. kez başkan seçilerek bir kez daha güven tazeleyen İsa Sevinç, sokakta arkasından yapılan eleştirilere yanıt verdi. 

Karacasu Ziraat Odasında, 20 yıldır bir fiil 5 dönem başkanlık yapan İsa Sevinç, mahalle delegelerinden tam yetki alarak 6. Kez başkan seçildi. Bu dönem son dönemi olduğunu önümüzdeki genel kurulda yerini gençlere bırakacağını duyuran Sevinç, kulağına gelen sokak eleştirilene yanıt verdi. 
FATURAYI SALLADI
Ziraat odası tarafından yaptırılan fabrika ile oğlunu işe aldığı ve biber üretimi yaparak devletten destek aldığı yolundaki iddialara cevap veren Sevinç, “Sokakta her şey konuşulabilir. Halil İbrahim sofrasının şekillendiği yer kongre salonlarıdır. Kol kırılır yen içinde kalır. Ancak ne derdimiz sorunumuz var ise burada konuşmalıyız. Her şeyi dört dörtlük yaptık demiyoruz. Eksiklerimiz olabilir. Geçmişimize sünger çektik. Karacasu Ziraat Odası’nın Zeytin İşletme tesisinin makinelerinin kiralık olduğu söylendi. Fabrikanın makineleri 175 bin erouya Polat Makine’den alınmış ve şu anda 10 bin euro gibi bir lira borcumuz kalmıştır” diyerek, Ziraat odası adına kesilen elindeki faturayı gösterdi. 

OĞLUNUN ODADA ÇALIŞMASI GÖZE BATTI

Eleştirildiği bir diğer konunun ise oğlu Musa Sevinç’in Karacasu Ziraat Odası’nda çalışması olduğunu dile getiren Sevinç, “Evet doğru benim oğlum Ziraat Odasında çalışıyor. Yaklaşık 10 yıl önce Buharkent Ziraat Odasında göreve başladı. Askerlik görevini ifa ettikten sonra Aydın Ziraat Odalarına terfi oldu. Karacasu’ya bir kadro gelince, Karacasu çiftçisine en iyi şekilde hizmet verecek konusunun uzmanı bir kişiye ihtiyaç vardı. Onun için oğlumu aldım. Karacasu’da 5 ziraat mühendisi kadrosu var. Şu anda Karacasu’nun yerlisi 4 ziraat mühendisi istihdam ediyorum.  Bir kadro boş ve birçok ziraat mühendisinin başvurusu var. Bu memlekette doğan insanların, bu memlekette doymasını ve bu memlekette yaşamasını istiyorum. Ola ki, Karacasu’dan bir ziraat mühendisi mezun olur kriterleri yerine getirir bölgemin insanını istihdam ederim diye dışarıdan ziraat mühendis almıyorum ve o bir kadroyu boş tutuyorum. Almamaya da devam edeceğim” dedi.

ODA BAŞKANIYIM DİYE KENDİ RIZKIMI ÇIKARMAYAYIM MI?

Sevinç, bir üretici olarak biber yetiştirdiği ve devletten teşvik aldığı yolunda da eleştirilerin geldiğini dile getirip konuya açıklık getirdi. Sevinç, “Devletten 70-80 bin lira teşvik aldığım konuşuluyor. Biberde devletin dekar başına verdiği destek 14 lira. Ben biberden 200-300 bin lira kazanabilirim. Çoluğumun çocuğumun idamesi için hiç araziye inmeyeyim mi. Üretici değilsem o zaman benim ziraat odası başkanlığında ne işim var. Devletten biber için aldığım destek de 540 lira. Nasıl üretici devletten teşvik alıyorsa benim de aldığım bu” diyerek kendisini eleştirenlere cevap verdi. 

zo-baskani-sevinc-iste-o-elestirilere-yanit-verdi-88563-e5b7c6809dba0297237c1c1c1fc60d41.jpg
   


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.