Sevinç, Karacasu'da 6 dönem güven tazeledi

Sevinç, Karacasu'da 6 dönem güven tazeledi

Karacasu’da iki ay önce 38 mahalle delegesini seçen Ziraat Odası Belediye Kültür Merkezinde 9. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Mahalle delegeleri tek liste ile gidilen seçimde 5 dönemdir başkanlık yapan İsa Sevinç’i bir dönem daha yetki vererek tekrar seçti. Delegelerin oyunun tamamını alan Sevinç, 6. Dönem başkan seçilerek güven tazeledi. 

Divan Başkanlığını Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özel, divan üyeliklerine de Nazilli ZO Başkanı Necdet Özgü, Nazilli ZO Meclis Başkanı Mesut Yörükler, Kuyucak ZO Başkanı Ahmet Akıncıoğlu’nun  yaptığı genel kurul, divan kurulunun oluşturulması ardından faaliyet ve denetim raporlarının okunup ibraz edilmesi ile başladı. Genel kurula Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Siyasi partilerin ilçe başkanları, Cumhur ittifakının Belediye Başkan adayı tütün eksperi Zeki İnal, oda başkanları, muhtarlar ve çiftçiler katıldı. Divan Başkanı Galip Özel, kongrenin ilçeye memlekete hayırlı olmasını diledi. 
Dilek ve temenniler kısmında konuşma yapan İsa Sevinç, 5 dönemdir başkanlık yaptığı Ziraat Odasına son dönem aday olduğunu gelecek seçimlerde bir daha aday olmayıp gençlerin önünü açmak için koltuğunu gençlere devretmek istediğini belirterek delege üyelerinden son kez yetki istedi.
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM HEDEFLERE KENETLENDİK
Önümüzdeki dönem yapacak oldukları hedeflere odaklandıklarını dile getiren Sevinç, “Ben ve ekibim, mühendisim, meclisim, delegem biz hedeflere kenetlendik. Oda öncülüğünde zeytin ve zeytinyağı işleme kooperatifi kurduk. Önümüzdeki dönem Allah nasip ederse 22 Şubat’ta da makine ikmal ihalesine çıkıyoruz. GEKA’ya sunduğumuz proje kapsamında 500 bin lira hibe almaya hak kazandık. Bu kooperatifimiz aracılığıyla inşallah 2019 Eylül aylarında bu fabrikayı da hayata geçirerek hem bölgemizde ürettiğimiz ürünleri paketleyip şişeleyerek önce yurt içi ve akabinde yurt dışında pazarlar hedefimi” dedi. 
"ESERLER BIRAKMAK İÇİN BURADAYIZ"
Karacasu’ya kalıcı eserler bırakmak için bir kez daha göreve talip olduğunu sözlerine ekleyen Sevinç, “Biz eserler yapmak için buradayız. Çiftçilerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya ve Karacasu için daha güzel hizmetlere imza atmak için buradayız. Bunda sonra Karacasu çiftçisinin problemlerini hepimiz hep beraber omuzlayacağız” diye konuştu. 
MECLİSTEN AYRILANLAR PLAKETLE UĞURLANDI
Konuşmaların ardından kongrede, 10-15 yıldır mecliste olup sağlık problemleri ya da yoğun işleri nedeniyle ayrılan 6 üye protokol üyeleri tarafından plaketle uğurlandı. 11 senedir Meclis Başkanlığı yapan Lütfi Coşan, yaptığı veda konuşması ile meclis başkanlığına veda etti.  Sağlık problemleri yaşadığı için ayrıldığını belirterek herkesten helallik alan Coşan’ın plaketini Kaymakam Ahmet Soley takdim etti. 
GÜVEN TAZELEDİ
Yapılan seçimlerin ardından 19 kişilik meclis üyesini seçmek için 38 mahalle delegesi oy kullandı. Bir oyun geçersiz çıktığı sandıktan yeniden başkan seçilen İsa Sevinç’in hazırladığı 19 kişilik liste, 38 delegenin 37’ini alarak güven tazeledi. Meclis üyesi 19 kişi daha sonra 7 kişiden oluşan yönetim kurulunu seçti. Meclise giremeyen delegelerin, oluşturulan komisyonlarda görev alacağı dolayısıyla herkese yetki verilmiş olacağı belirtildi. 
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Önceki dönem meclis üyelerinden 6’sı yeniden delege seçilmezken, diğer 12 delege meclisteki yerini korudu. Meclis başkanlığına Esençay Mahalle delegesi aynı zamanda muhtarı Ali Sözer’in getirilmesinin önerildiği bildirildi. İsa Sevinç Başkanlığındaki 7 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: İbrahim İren, Mehmet Akçay, Bekir Ayyılmaz, Yüksel Kocaağaoğlu, Yakup Ali Aydın, Metin Sarıdayı.
MECLİS ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU
19 kişilik meclis listesi ise şu isimlerden oluştu: Ali Sözer, Adem Kaya, Cemal Yer, İsa Sevinç, Mehmet Akkın, Süleyman Özdemir, Ahmet Kaya, İbrahim İren, Mehmet Akçay, Bekir Ayyılmaz, Mehmet Sevim, Hüseyin Çeker, Muhammet Nasır, Yakup Ali Aydın, Yılmaz Donduran, Ersun Çolakkol, Yüksel Kocaağaoğlu, Suat Baz, Metin Sarıdayı.

sevinc-karacasuda-6-donem-guven-tazeledi-88554-1fa953014cf118e93999c81c943a8af7.jpgsevinc-karacasuda-6-donem-guven-tazeledi-88554-2cad6a0cdeb70e1cd1f0d9207dde81ce.jpgsevinc-karacasuda-6-donem-guven-tazeledi-88554-78a993e5473b59dc41e3a9aa4123c77b.jpgsevinc-karacasuda-6-donem-guven-tazeledi-88554-bd4de6125278ae1d479ce92546be20dd.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.