TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi destek zamanı

A+A-

Malum koronavirüs pandemisi aylardır gündemimizde. Her açısıyla haberlerde hatta köşe yazılarında defalarca dile getirsek de süreç hala devam ediyor. Sağlık her şeyden önce geliyor elbet ama bir de geçinme kaygısı var. Son günlerde çok dile getirildiği için mutlaka esnafın yaşadığı durumu görmüşsünüzdür. Geliri sabit olmayan iş kollarında ayakta durmak gerçekten kolay değil. Bu açıdan özelikle küçük esnafın yaşadığı sorunun altını çizmek istiyorum. 

Pandemi öncesine döndüğümüzde esnafla olan iletişimimizde mutlaka çalışmasından memnun kaldığımız, sattığı ürünü güvenle kullandığımız yada güler yüzünden dolayı teşekkür ettiğimiz kişiler olmuştur. Belki ufak tefek eksik kalan parayı bile ‘bizden olsun’ diyenlere rastladık. Kötü örnekleri illaki vardır ancak genel olarak çoğu esnafın ‘müşteri velinimettir’ mantığı ile çalıştığını görürüz. Mahallemizin, caddemizin yada sokağımızın demirbaşı diyebileceğimiz bir çok esnaf şuan zor durumda. Lokantalar paket servise döndü. Bakkallar bile evlere servise başladı. Sokağa çıkma kısıtlaması dışında alışverişimizi esnaftan yapmaya çalışalım. Kısıtlama zamanında ise paket servisle de olsa yine ihtiyaçlarımızı bir şekilde esnaftan karşılayalım. 

Bugün biz onlara destek olalım ki pandemi dönemini atlattığımızda kapısını çalabileceğimiz esnafın dükkanı yerinde duruyor olsun. Bu zorlu süreçte o kadar çok ödemeleri çıkıyor ki hangi esnafla sohbet etsek bir derdi var. İşlerin ciddi oranda düştüğü süreçte bugün onlara destek olmak bize düşüyor. Tabi ki hepimizin imkanları belli. Ancak alışveriş yapmadan hayatımızı sürdürmek pek mümkün değil. Bu nedenle esnafa şimdi el verelim. Umarım sağlıklı günler bir an önce gelir. Defalarca söylesek de yine dile getirmekte fayda var. Ne olur maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Sağlık günler dilerim. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar