TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi gözler tescil kararında

A+A-

Koronavirüs pandemi sürecinde durdurulan liglerle ilgili yeni karar açıklanmaya devam etti. Önce Süper Lig ve PTT 1. Lig için karar açıklandı ve maçlar başladı. Sonrasında ise TFF 2. Lig, 3 Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) konusunda açıklama yapıldı. Bu yeni kararla ligler durduruldu. Yani takımlar için sezon tamamlanmış oldu. 

Uzun süredir kararı bekleyen takımlar da bir nebze olsun rahatladı. Çünkü liglerle ilgili verilecek karar hem bu sezon hem yeni sezon planlaması için önemliydi. Bu kapsamda Aydın’da da hazırlıklarına başlayan yada başlamayı planlayan takımlar bir yol haritası çizdi. Süper Amatör Lig play-off’larındaki bazı takımlar antrenmanlarını sonlandırmayı tercih ederken Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekipleri ise hazırlıklara zaten başlamamıştı. 3. Lig’de mücadele eden Nazili Belediyespor ise çalışmalarına ara vermeyip tescille ilgili alınacak karara odaklandı. 

Şimdi herkes TFF tarafından liglerin nasıl tescil edileceği konusunda yapılacak açıklamaya odaklandı. Ama liglerin durdurulması kararı bile takımların önünü daha net görmesini sağladı. Şimdi hedefi olan takımlar tescili bekliyor. Hiçbir takımın hakkının yenmeyeceği, verilen emeklerin heba olmayacağı bir kararın açıklanacağına inanıyorum. Çünkü gerçekten liglerde sadece maçlara çıkmak bile kulüpler için hiç kolay değil. Alınan kararların tüm futbol ailesine hayırlı olmasını diliyorum.    


 

Önceki ve Sonraki Yazılar