TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi sahaya çıkma zamanı

A+A-

Yaklaşık 2,5 aydır gündemimizde koronavirüs var. Sağlık, sosyal, ekonomi derken spor alanın da etkilerini gördük. Uzun süredir kulüpler, teknik ekipler, futbolcular, taraftarlar yani spor camiası alınan kararları  tartışıyor. Herkes kendince doğru bulduğu fikri öne sürüyor. Ama sonuçta kararı Türkiye Futbol Federasyonu veriyor. Bu karar ilgili kurumlarla karşılıklı görüş alışverişi yapılarak alındı.Özetle artık eleştiri değil, sahaya çıkma zamanı. 

Madem ki artık yeşil sahalara çıkma zamanı biz de ilk düdükler çalmadan önce hazırlıklara odaklanalım.  Aydın sıcak memleket. Şehrimizin takımları da Temmuz 18’de sahaya çıkacağı dönemi bekliyor. Yani bu yaz mevsiminin tam ortası. Maç saatleri konusunda düzenleme yapılacaktır ancak antrenman saatleri ve şeklini kulüpler belirleyecek. Burada koronavirüs önlemlerinin yanında bu sıcakların spor sağlığına etkisi göz önünde bulundurulmalı. 

Spor Toto Bölgesel Lig’de Yıldızspor için sezonun kalanı formalite olsa da Sökespor için ligin bitiminde oynanacak olan play-out maçı çok önemli. Bunun yanında Süper Amatör Lig play-off’larında ise takımlar BAL’a yükselmek için kıyasıya yarışacak. Heyecan seviyesi yüksek maçlar öncesi oyuncularını fiziksel ve mental olarak hazırlayan ekipler bir adım öne çıkacak. Tüm takımlara şimdiden başarılar dilerken sıcak yaz mevsiminde de kolaylık diliyorum. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar