Olay, Afyonkarahisar'a bağlı Dinar ilçesinin merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, B.Z.Ç. (24) 5 yıllık kocası H.Ç.'nin gece geç saatlerde evden çıktığını ve bir daha geri dönmediğini söyleyerek polise başvurdu. Şahsı arama çalışması başlatan ekipler, H.Ç.'nin aracının TOKİ 2. etap konutlarının arkasında boş arazide park halinde olduğunu belirledi. 

A W236596 01

TSK Söke’deki yangın için helikopter kaldırdı TSK Söke’deki yangın için helikopter kaldırdı

KAFASINDAN VURULDUĞU BELİRLENDİ
Ardından aracın başına giden ekipler, otomobilin kapısının açtıklarında H.Ç.'nin şoför koltuğunda hareketsiz yattığını belirledi. Ardından bölgeye gelen sağlık ekipleri, H.Ç.'nin kafasından tek kurşun ile vurulduğunu tespit etti. 

A W236596 04
  
CİNAYETİ İTİRAF ETTİ!
Soruşturmayı derinleştiren ekipler, kocası hakkında kayıp ihbarında bulunan karısı B.Z.Ç.'yi gözaltına aldı. Şahsın telefonunu inceleyen ekipler, B.Z.Ç. ile aralarında gönül ilişkisi bulunduğu belirlenen İ.Ö.'yü gözaltına aldı. B.Z.Ç. ifadesinde kocasını İ.Ö.'nün öldürdüğünü itiraf ederken İ.Ö. ise cinayeti doğrulayarak olayda kullandığı silahı kaçış istikametinde bir araziye attığını beyan etti. Gözaltına alınan şahıslar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI