TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sitem etmekte haklılar

A+A-

Özellikle EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası sürecine odaklandığımız son dönemde ciddi anlamda futbolla geçirdik günlerimizi. Grup maçlarından çok önce başlayan ve maçlar devam ederken yaşanan süreç şimdilerde durum değerlendirmesine dönüştü. Maç sonuçları, istatistikler ve daha birçok konunun başında hep futbol geliyor. Haliyle bu branş dışında faaliyet gösteren bir çok isim de sitem ediyor. Spor sadece futboldan mı ibaret? 

Bu konuda gerçekten hak veriyorum. Öylesine futbola kaptırıyoruz ki kendimizi sevinsek de üzülsek de hep aynı spor dalı üzerinden yaşıyoruz. Peki farkında mıyız voleybolda alınan başarıların? Yada bireysel sporlarda yakalanan derecelerin. Birçoğumuzun adını bile duymadığı branşlarda öyle önemli derecelere imza atan sporcularımız var ki. Öyle sadece ulusal boyutta da değil. Uluslar arası yarışmalarda Türk bayrağını göndere çektiren sporculardan bahsediyorum. Tabi ki ilgi alanlarımıza göre sporu takip ediyoruz. Burada noktada çoğumuzda futbol ağır basıyor ama bu Türk sporcuları desteklememizin önünde bir engel değil. 

Güreşte, voleybolda, halterde, basketbolda daha sayamadığım birçok branşta ne çok başarılar elde ediyoruz. Atletizm pistlerinden havuzlara, aklınıza gelebilecek birçok spor alanında altın madalya alarak ülkemizi gururlandıran sporcularımız var. Biz şimdi bu sporculara gereken ilgili göstermezsek yeni yetişen sporcuları nasıl heveslendireceğiz? 

Futbolu da sevelim tabi ki ancak özellikle milli sporcular düzeyinde tüm branşlara desteğimizi verelim. Bu desteği verelim ki yakalanan başarıda vatandaşlar olarak bizim de katkımız olsun. Bir spor branşına başlamak isteyen çocukların hayal ettiği alanda kendilerini göstermelerine de katkı sunalım. Özellikle aileler bazen bu konuda daha çok popüler sporlara yönlendirme yolunu seçebiliyor. Ancak küçüklükten kurulacak bir hayal ilerleyen zamanlarda büyük başarılara dönüşebilir.   

Önceki ve Sonraki Yazılar